En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Acentelere turizm gezisi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne (TÜRSAB) bağlı Ankaralı 40 seyahat acentesi, Kırıkkale Valiliği’nin daveti üzerine kente turizm bilgilendirme gezisi gerçekleştirdi.
Bu haber 124 kere okunmuş. 15.03.2021 Pazartesi 17:26

KIRIKKALE GEZİSİ

Tarihi geçmiş kültürü ve gelenekleriyle yarınlara ışık tutan Kırıkkale’de turizm alanında hareketlilik yaşanıyor. Son dönemlerde yapılan ve Kırıkkale’ye turizm alanında hareketlilik kazandıracak olan Çeşnigir Kanyonu başta olmak üzere; Yeşil Vadi, Oba köy, Denek Dağı, gibi daha birçok yerlerin görülmesi amacıyla Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne (TÜRSAB) bağlı Ankaralı 40 seyahat acentesi, Kırıkkale Valiliği’nin daveti üzerine kente turizm bilgilendirme gezisi gerçekleştirdi.

 

ÖNEMLİ YERLER VAR

Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan, “TÜRSAB Ankara Bölge Başkanlığına bağlı 40 acentesine Kırıkkale’mizin turizm alanlarını tanıtarak info turu gerçekleştirdik. İnşallah geleceğe yönelik daha güzel çalışmalar gerçekleştireceğiz. Kırıkkale’nin turizm alanında hareketlilik sağlaması amacıyla yapılan ve geçmişten günümüze gelen yapıların diğer şehirlerde de yaşayan vatandaşlarımıza aktarılması için gereken çalışmayı Valiliğimiz önderliğinde sağlayacağız” dedi.

 

YENİ BİR ROTA OLUŞTU

TÜRSAB Orta Anadolu BTK Başkanı Engin Şahin ise “Yıllardır günü birlik turlarda hem meslektaşlarımız hem vatandaş aynı rotalardan sıkılmıştı. Kırıkkale bu anlamda Başkentliler için yeni bir gezi rotasına dönüşmüş durumda” diye konuştu. Kırıkkale Çeşnigir Kanyonu’nda Kızılırmak üzerinde yapılan tekne turu vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Vatandaşlar, kanyonun üst tarafından bulunan cam terasta da manzaranın tadını çıkarıyor” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir