En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Amatör spor kutlaması

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri Kırıkkale'de kortej yürüyüşü ile başladı.
Bu haber 21 kere okunmuş. 04.10.2021 Pazartesi 18:02

YÜRÜYÜŞ YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri Kırıkkale'de kortej yürüyüşü ile başladı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende konuşan Kırıkkale Gençlik ve Spor Şube Müdürü Turan Yılmaz “Eğer sağlıklı ve dinç bir geleceğimizin olmasını istiyorsak, geleceğimiz, yarınlarımız olan gençlere gereken değeri verip onları yetiştirmeliyiz” diye konuştu.

 

HAFTA İÇİN AÇIKLAMA

Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak protokol üyelerinin ve sporcuların katıldığı bir yürüyüş gerçekleşti. Mehteran takımı öncülüğünde Fevzi Çakmak Caddesi, Atatürk Bulvarı takiple Cumhuriyet Meydanında son buldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra bir konuşma yapan Kırıkkale Gençlik ve Spor Şube Müdürü Turan Yılmaz, "Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından birlikte düzenlenen ve Türkiye'de 81 ilde 4 -10 Ekim 2021 tarihleri arasında kutlanacak olan amatör spor haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturulacak.

 

ETKİNLİKLER YAPILDI

Halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması ve ülkemizde topyekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulması hedeflenmiştir” dedi. Kutlamalar Kırıkkale’de bir hafta boyunca devam edecek. Program çerçevesinde çeşitli branşlarında müsabakalar düzenlenecek. Program sporcuların gösteri ile sona erdi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir