En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Aşı yapılıyor

Koronavirüs aşı sayılarındaki artışa paralel olarak vaka sayılarında düşün yaşandığı bugünlerde Kırıkkale Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı ekipler...
Bu haber 260 kere okunmuş. 13.07.2021 Salı 18:18

Koronavirüs aşı sayılarındaki artışa paralel olarak vaka sayılarında düşün yaşandığı bugünlerde Kırıkkale Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşlara hizmetlerini aksatmadan aşı yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta Millet Kıraathanesinde göreve başlayan mobil aşı ekipleri hafta içi ve hafta sonu 11.00 ile 18.00 saatleri arasında randevusuz bir şekilde vatandaşlara Biontech aşılarının tüm dozlarını uyguluyor.

 

 

AŞI ÇALIŞMASI

Hüseyin Kahya Parkı üst girişinde bulunan Millet Kıraathanesindeki aşılama sayesinde vatandaşlarla yakından irtibat kurulduğunu ve böylece aşılamada her geçen gün sayının arttığını ifade eden Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Zeynep KIRDI Harbawı, ülke genelinde en kısa sürede özlenen ve beklenen sağlıklı günlere aşı gücüyle kavuşulacağına, bunun için tüm sağlık personelinin fedakarca çalıştığına işaret etti. Aşı hakkı tanımlanmış tüm bireyleri aşı olmaya davet eden Dr. Zeynep Kırdı HARBAWI “COVID-19 aşıları aşı vurulan kişiyi hastalanmadan antikor yanıtı oluşturarak korumuş olmaktadır. Ülkemizdeki COVID-19 aşıları, klinik çalışmalarda dikkatle değerlendirilmiş aşılardır. Bu nedenle, korkulacak veya çekinilecek hiçbir yanı yoktur. Sırası gelen her vatandaşımızı aşı olmaya davet ediyor, aşı uygulamasından sonra da maske, mesafe ve temizlik gibi önlemleri uygulamaya devam etmelerini önemle rica ediyorum” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir