En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Baro tepki gösterdi

Kırıkkale Barosu, 80 Baro Başkanı imzasıyla, Gebze´de icra memurlarıyla birlikte haciz işlemi için gittiği evde ev sahibi tarafından silahla vurulan Avukat Ersin Arslan´la ilgili açıklama yaptı.
Bu haber 180 kere okunmuş. 17.03.2021 Çarsamba 17:39

AÇIKLAMA YAPTILAR

Kocaeli´de icra kararını gerçekleştirmek için evine gittiği şahıs tarafından öldürülen 27 yaşındaki Avukat Ersin Arslan için 80 Baro Başkanı   başsağlığı mesajı yayınlandı. 80 Baro Başkanı imzasıyla yapılan  açıklamada; “Bizler; haklarınızın savunmanları, her daim “hukukun  üstünlüğü” diye haykıran ancak etten kemikten oluşumuzu çoğunlukta gözardı ettiğiniz; ne acıdır ki hep baktığımız davalarla özdeş tutup  davanızın tarafıymışız gibi gördüğünüz; Saldırıya uğramamıza, dövülmemize,       bıçaklanmamıza, silahla vurulmamıza ve korun(a)mamıza tanık olduğunuz  avukatlarız. Bugün de hasım bellendik, bugün de yaşam hakkımız elimizden alındı. İcra memurlarıyla birlikte Kocaeli´nin Gebze İlçesi´nde bir eve hacze  giden İstanbul Barosu üyesi meslektaşımız Avukat Ersin Arslan, ev       sahibinin silahlı saldırısına maruz kaldı. Borçlu Y.Y. kendisini öldürmek kastıyla doğrudan göğsüne ateş etti, meslektaşımız kaldırıldığı hastanede maalesef hayatını kaybetti. Meslektaşımız henüz 27 yaşında gencecik bir insandı. Görevi gereği gittiği haciz mahallinde katledildi. Acımız ve isyanımız tarifsiz büyüklüktedir. Artık yeter!

 

TEPKİ GÖSTERDİLER

Avukatlara yönelik her saldırıdan sonra yılmadan söyledik; Avukat, yargı  mekanizmasının sacayağıdır, hakim ve savcı nasıl korunuyorsa, avukat da öyle korunmalıdır dedik. Savunmanın kutsallığından bahisle, uygulama ve  söylemlerle meslek mensuplarımızı hedef göstermeyin dedik. Gün gelecek sizin de avukata ihtiyacınız olacak dedik. Dinletemedik… Hakarete uğradık, dövüldük, bıçaklandık, öldürüldük. Daha ne kadar öldürüleceğiz? Gebze´de hayatını kaybeden genç meslektaşımız Avukat Ersin Arslan´a, Allah´tan rahmet, ailesine sabır ve dayanma gücü, üyesi olduğu İstanbul Barosu  Başkanlığı nezdinde tüm meslektaşlarımıza başsağlığı diliyor; Gözaltına alınan saldırganın en ağır cezaya çarptırılması için yargılama aşamasında       davaya müdahale talebinde bulunacağımızı bu vesileyle kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir