En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Eğitimciler aşılansın

Kırıkkale Eğitim Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı ve sendika üyeleri Kırıkkale Sağlık İl Müdürlüğü önünde basın açıklamasında bulundular.
Bu haber 158 kere okunmuş. 26.02.2021 Cuma 16:56

Kırıkkale Eğitim Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı ve sendika üyeleri Kırıkkale Sağlık İl Müdürlüğü önünde basın açıklamasında bulundular. Sendika üyeleri yüz yüze eğitime geçilmesi için Kırıkkale Sağlık İl Müdürlüğüne dilekçe verdileri. Avcı yaptığı açıklamada "Yüz Yüze Eğitimin Kesintisiz Sürdürülmesi İçin Tüm Eğitim Kurumu Çalışanları Hemen Aşılansın!'' dedi.

 

 

AÇIKLAMA YAPTILAR

Açıklamada, "COVID-19 salgını toplumsal yaşamı ve toplumsal kurumları pek çok alanda derinden etkiledi. İlişkide oldukları kişilerle birlikte neredeyse tüm nüfus ile temas halinde olan okullar ve üniversitelerin bileşenleri, yani öğrenciler, öğretmenler ve veliler salgın nedeniyle yapılan kısıtlamalardan çok büyük ölçüde etkilendiler. Bir yıla yakın bir zamandır okullar ve üniversiteler yüz yüze eğitime kapatıldı ve büyük eşitsizliklerin eşlik ettiği bir uzaktan eğitim süreci yaşandı. Okul öncesi eğitim kurumları ve köy okulları yüz yüze eğitime başladı ve anasınıflarının, ilkokulların ve 8. sınıflar ile 12. sınıfların 1 Mart 2021’de bir biçimde açılacağı açıklandı. Yükseköğretimde uygulamalı bölümlerin yüz yüze eğitime başlayacak olması, ayrıca okulların kademeli biçimde açılması, etkileyeceği ekonomik ve sosyal alanlarla birlikte büyük bir nüfus hareketliliğine yol açacaktır.'

 

GÜCENLİ ORTAM OLMALI

COVID-19 ile mücadelede, toplum sağlığı için kitlesel ve hızlı bir aşılamanın önemi Sağlık Bakanlığı’nca da ifade ediliyor. Ne var ki gerek yeterli aşı temini ve gerekse aşılamada istenilen hıza erişilememesi toplum sağlığı açısından kaygıların artmasına yol açıyor.  Eğitimsel önlemlere ek olarak Sağlık Bakanlığı uhdesinde olan aşılama yönetiminin, aşı uygulanacak grup sıralamasında ikinci aşamanın 7. sırasında yer alan eğitim ve bilim emekçilerinin hızlı bir biçimde aşılanması hem salgının yayılımını önlemede hem de sağlıklı ve güvenli bir eğitim ortamını oluşturmada olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bu sebeplerle ve yüz yüze eğitimin öğrencinin yüksek yararına olduğundan hareketle yüz yüze eğitimin kesintisiz ve güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi için…

 

EĞİTİMCİLER DAHİL EDİLMELİ

Yüz yüze eğitime başlayabilmek için, önce Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinde çalışan tüm eğitim ve bilim emekçilerinin hemen aşılanmasını, yüz yüze eğitim öğretime geçilmeden meslek yüksekokulu ve üniversite öğrencilerinin aşı programına alınmasını, Üniversiteler de dahil olmak üzere eğitim kurumlarının tamamında görev yapan, taşeron işçilere, servis, kantin, yemekhane vb. alanlarda çalışanların aşı programına dahil edilmesini, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası olarak talep ediyoruz. Eğitim ve öğretim gibi önemli bir hizmet alanına dair alınacak kararlarda eğitim ve bilim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerin karar süreçlerine katılmasının gerçekçi politikalar üretilmesinde hayati önemde olduğu açıktır. Eğitim ve bilim emekçilerinin sağlık hakkı, öğrencilerimizin eğitim ve sağlık hakkı için mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir