En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Ekspres neden yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, demir yolu yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle seferleri kaldırılan Kırıkkale Ekspresi hakkında açıklama yaptı.
Bu haber 30 kere okunmuş. 21.10.2021 Perşembe 18:41

AÇIKLAMADA BULUNDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, demir yolu yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle seferleri kaldırılan Kırıkkale Ekspresi hakkında açıklama yaptı. Önal, “Seferlerin yeniden başlayıp ya da başlamayacağını Kırıkkale halkı merak ediyor” dedi. Milletvekili Önal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kırıkkale ilimiz 2020 yılında 278.703 nüfusa sahip olup, bir bu kadarda çalışma şartları nedeniyle Türkiye’nin farklı illerinde ikamet eden Kırıkkaleli hemşerilerimiz bulunmaktadır. 42 ili birbirine bağlayan vilayetimize komşu illerde çalışmakta olan pek çok hemşerimiz bulunmaktadır. Aileleri Kırıkkale’de yaşayan Ankara, Çankırı, Kırşehir gibi illerde çalışan Kırıkkaleli hemşerilerimiz kimi zaman kişisel araçları ile kimi zaman ticari ulaşım araçlarını kullanarak, günlük gidiş geliş yapmaktadırlar.

 

DURUMU ANLATTI

2007 yılı öncesinde hizmet vermeye başlayan ve 2016 tarihine kadar Ankara-Kırıkkale arasında pek çok çalışana hizmet vermiş olan Kırıkkale EKSPRESİ, çalışanların bütçesi açısından oldukça ekonomik olması nedeniyle fazlaca tercih edilen bir ulaşım aracı idi. Ancak daha sonra demir yolu yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle seferleri kaldırılan Kırıkkale EKSPESİ yıl 2021 olmasına rağmen halen sefere konulmamış ve hizmete başlamamıştır. Kırıkkale EKSPESİ’nin yeniden hizmete alınıp alınmayacağı ve seferlerle başlayıp başlamayacağı tüm Kırıkkale halkı tarafından merak edilmektedir.”

 

KALDIRILMIŞTI

Bu nedenle; Kırıkkale-Ankara arası hizmet veren Kırıkkale Ekspresi kaç yılında kaldırılmıştır? Ne sebeple kaldırılmıştır? Demiryolu yenileme çalışmaları tamamlanmış mıdır? Çalışmalar ne aşamadadır? Kırıkkale EKSPRESİ seferlerine yeniden başlayacak mıdır? Bunun için bir takvim belirlenmiş midir? Kırıkkale EKSPRESİ tekrar sefere konulmayacak ise sebebi nedir?”

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir