En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

İki ayrı mesaj

Mahalli İdareler Hizmet Derneği (MİHDER) Genel Başkanı Mehmet Dönmez, Kadir Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Dönmez ayrıca, Anneler Günü dolayısıyla da bir kutlama mesajı yayınladı.
Bu haber 61 kere okunmuş. 08.05.2021 Cumartesi 13:38

KADİR GECESİ MESAJI

MİHDER Genel Başkanı Mehmet Dönmez, Kadir Gecesi’nin önemine işaret ettiği mesajında şunları söyledi:  “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın heyecanı ve sevincini yaşıyoruz. Kadir Gecesi, Kuran-ı Kerim’in övdüğü, esenlik ve huzurun her tarafa yayıldığı sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir gecedir. Bu mübarek ay ve bu güzel gecenin hürmetine tüm hemşerilerimin ve İslam Alemi’nin Mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa barış, sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, saygılar sunarım.”

 

 

En değerli hazine

 

Mahalli İdareler Hizmet Derneği (MİHDER) Genel Başkanı Mehmet Dönmez, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 

ANNELER GÜNÜ MESAJI

Dönmez mesajında şunları söyledi: “Hayata dair tüm yüce duyguların temsilcisi olan annelerimiz, toplumun temel taşı olan ailenin yaşatılmasında ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde önemli bir yere sahiptir. Biliyoruz ki ülkemizin geleceği bu günden yetiştireceğimiz vatansever, hoşgörülü,  ahlaklı, milli ve manevi değerlerimize sıkı sıkıya bağlı nesillerle mümkündür. Milletimizin ümidi olan ve bu duygulara sahip sevgili çocuklarımızın yetiştirilmesinde en önemli emek ise değerli annelerimize aittir.

 

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Annelik görevi, yüce dinimiz İslâm’da o kadar mukaddestir ki, Sevgili Peygamberimiz (SAV), “Cennet, anaların ayakları altındadır," buyurarak kadını en mukaddes mertebeye yükseltmektedir. Bu hassasiyet içerisinde bizleri büyüten, vatanına, milletine hayırlı bir evlat yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs geren fedakâr annelerimize hak ettikleri değeri vermek en önemli insani vazifemizdir.  Bu duygularla, başta şehit anneleri olmak üzere varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren, bizlere daima doğru yolu gösteren bütün annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmelerini diliyorum.”

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir