En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

İşsizlik büyük sorun

Gelecek Partisi Kırıkkale İl Başkanlığının organize ettiği Türkiye'nin ekonomik durumu toplantı Bahşılı'da yapıldı.
Bu haber 162 kere okunmuş. 08.07.2021 Perşembe 19:02

Gelecek Partisi Kırıkkale İl Başkanlığının organize ettiği Türkiye'nin ekonomik durumu toplantı Bahşılı'da yapıldı. İnsan Hakları Başkanı ve Genel Başkanı Yardımcısı Serap Yazıcı, Türkiye'nin en büyük sorunu işsizlik olduğunu belirtti.

 

 

 

TOPLANTI YAPTILAR

Toplantıya İnsan Hakları Başkanı ve Genel Başkanı Yardımcısı Serap Yazıcı, Kurucular kurulu üyesi eğitim politikaları Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Ekonomi ve Maliye PİK Başkanı Tuncay Dinç, Kurucular kurulu siyasi işler Başkan Yardımcısı Doğan Koruyucu, Teşkilat Başkan Yardımcısı Alper Kürşat Giray, Kırıkkale Gelecek Partisi İl Başkanı Gülfem Betül Ekinci katıldı.

 

AÇIKLAMALAR OLDU

İnsan Hakları Başkanı ve Genel Başkanı Yardımcısı Serap Yazıcı, yaptığı açıklamada "Türkiye'de hiç bu kadar adalet sorunları olmamıştı. İşsizlik hiç bu kadar fazla olmamıştı. Gelir ve servet dağılımında büyük fark var. İnsanlar açlıktan yoksulluktan intihar ediyorlar. Adaletin olmadığı yere yatırımcılar gelmiyor. Biz gelecek partisi olarak Türkiye'nin bu sorununa yardım edeceğiz. Yasama yürütme artık tek kişiye bağlı. Bunun içinde büyük sıkıntılar çıkıyor. Türkiye parlamenter sisteme geçmeden sıkıntılar düzelmeyecek.'' dedi.

 

İŞİN SONU ÇOK KÖTÜ

Ekonomi ve Maliye PİK Başkanı Tuncay Dinç ise, "Ben Keskinliyim. Keskin'e geldiğim zaman hep yaşlı insanlarımızı görüyorum. Hiç genç insan göremiyorum. Gençler artık memleketlerinde işsizlikten dolayı durmuyorlar. KPSS sınavlarında büyük haksızlık oluyor. 95 puan vatandaş atanamıyor fakat ondan daha düşük puan alan vatandaş atanabiliyor. Bu işin sonu kötü. Bu kadar işsizlik bu kadar aç insan varken, tehlike büyük” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir