En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Mektuplu tepki

Toç Bir-Sen, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde kabul edilen ve sözleşmeli personeli öz – üvey evlat diye ayrıştıran yasa teklifindeki adaletsizliğin biran önce düzeltilmesi noktasında seslerini duyurmak için biraya geldiler.
Bu haber 300 kere okunmuş. 09.07.2019 Salı 10:49

MEKTUP GÖNDERDİLER

Toç Bir-Sen İl ve Şube Başkanlıklarınca; 81 ilde eş zamanlı olarak Milletvekillerine mektup gönderildi. PTT önünde üyeleriyle bir araya gelen Toç Bir-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Hacı Yılmazer, “Bir kez daha ‘hakkımız olanı istiyor, kadro mücadelemize destek bekliyoruz´ diye haykırıyoruz. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde Sözleşmeli Personelin sözleşme sürelerinin 4+2´den 3+1´e düşürülmesine yönelik içinde pek çok eksikliğin ve eşitsizliğin dolu olduğu yasa kabul edildi.

 

İŞ GÜVENCESİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ

“Sözleşmeli olarak görev yapan; öğretmen, sağlık çalışanı ve din görevlilerinden bir kısmına yönelik yapılan söz konusu iyileştirmede; diğer kamu kurumlarında ve unvanlarda görev yapan personelin yer almaması hiç kuşkusuz çalışma barışını derinden sarsacak, çalışanların moral ve motivasyonunu düşürecektir. Sorun çözmekten ziyade sorunları çoğaltıp çalışma barışını ve adaletini yerle bir eden bu düzenleme bu haliyle asla doğru değildir. Yıllardır, ‘İş Güvencesi Kırmızı Çizgimiz´ diyerek her platformda kadrolu istihdamın hayati bir gereklilik olduğu bilinciyle 4/B´li (sözleşmeli) kardeşlerimizin 4/A kadrosuna geçirilmesi için mücadele ederken, bugün bir de sözleşmeli personeli bu düzenlemeyle kendi aralarında eşitsizce ayıran kanuni düzenleme hiç bir şekilde kabul edilemez”

 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

“Bazı kamu çalışanlarını bu düzenlemeyle sevindirirken diğerlerine üvey evlat muamelesi yapılması toplumsal ve çalışma hayatındaki dengeyi bozmanın yanı sıra Anayasamızın temel eşitlik ilkesiyle de asla bağdaşmamaktadır. Biran önce sözleşmeliligi sona erdirecek ve ayrım yapmaksızın tüm sözleşmelileri kapsayacak şekilde, yeni bir adımın atılması için ilgilileri aklı selim davranmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki düzenleme dışında kalan kamu görevlileri ayrıcalık değil sadece hakkı olanı talep etmektedir. Ayrıca, geçtiğimiz gün Meclis´teki Bazı Kanun ve KHK´larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşüldüğü Genel Kurulda, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler´in ´Personel rejimine ilişkin farklı talepler olduğunu biliyoruz ve önümüzdeki dönemde AK Parti olarak bunları ilgili paydaşlar ve kurumlarla görüşerek kapsamlı bir şekilde ele alacağız” sözlerinin de takipçisi olacağız” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir