En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

MKE için önemli açıklama

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunun (MKE), kamu kurumu olarak kalması gerektiğini söyledi.
Bu haber 59 kere okunmuş. 15.06.2021 Salı 18:01

AÇIKLAMADA BULUNDU

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunun (MKE), kamu kurumu olarak kalması gerektiğini söyledi. Önal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "MKE'nin yapı ve statüsünün değiştirileceğine" ilişkin haberlerin basına yansıdığını anlattı. Kadrolu işçi ve memurların durumu ile taşeron işçilerin kadro düzenlemesi hakkında yetkililerin bir açıklama yapmadığını savunan Önal, bu sürecin Kırıkkale'de ve ülkede endişeye yol açtığını ifade etti.

 

GELİŞMELERİ ANLATTI

Kırıkkale'nin bu kurum sayesinde şehre dönüştüğünü ve silah sanayine ismini verdiğini dile getiren Önal, "Çalışan sayısı 20 binlerden 3 binlere düşen bu kurumun bazı taşınmazları, özel şahıslara ihalelerle satılmıştır. Bu durum, şehrimizde büyük yankı uyandırmış ve yıllardır bu kurumun ekmeğini yiyen insanlarımızı derinden yaralamıştır. MKE, yurt güvenliğindeki stratejik önemi, savunma sanayimizin ana omurgasını oluşturması ve yarınlarımızın teminatı olması nedeniyle kamu kurumu olarak kalmalıdır." diye konuştu.

 

KARŞISINDA OLURUZ

CHP'li Önal, "Kırıkkale'nin gururu" olarak nitelendirdiği MKE hakkındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve kuruma zarar verecek girişimlerin karşısında olacaklarını kaydetti. Önal, "ürettiği mühimmat, silah, roket ve patlayıcı maddelerle milli savunma sanayinin can damarı olan bu kuruma sadece karlılık üzerinden yaklaşılmasının iyi niyetli olmadığını" söyledi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir