En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Muhtarlara anlatıldı

Madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele kapsamında, risk ihtiyaç analizini doğru yaparak, toplumun her kesimine uygun bilgilendirme...
Bu haber 13 kere okunmuş. 25.11.2021 Perşembe 18:12

Madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele kapsamında, risk ihtiyaç analizini doğru yaparak, toplumun her kesimine uygun bilgilendirme, eğitim ve rehberlik hizmetlerinin verilmesi, farkındalığın artırılması, madde kullanımı olan bireylerin ve ailelerinin tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak amacıyla planlanan madde bağımlılığı eğitimlerinin ikincisi Çelebi ilçesinde gerçekleştirildi.

 

 

ÖNEMLİ BİR TOPLANTI

Madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele kapsamında, risk ihtiyaç analizini doğru yaparak, toplumun her kesimine uygun bilgilendirme, eğitim ve rehberlik hizmetlerinin verilmesi, farkındalığın artırılması, madde kullanımı olan bireylerin ve ailelerinin tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak amacıyla planlanan madde bağımlılığı eğitimlerinin ikincisi Çelebi ilçesinde gerçekleştirildi. Kırıkkale Sağlık İl  Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi personeli tarafından merkez ve köy muhtarlarına yönelik verilen eğitimde katılımcılara, Madde Bağımlılığı Nedir? Bağımlılık Nasıl Oluşur? Bağımlılık Kriterleri Nelerdir? Bağımlılık Döngüsü Ve Madde Kullanım Belirtileri Nelerdir? Bağımlılık Yapıcı Maddeler Nelerdir? Madde Kullan Bireye Yaklaşım, Madde Bağımlılığı Tedavisi gibi konularında bilgiler verildi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?