En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Proje için imza atıldı

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde hayata geçirilecek olan ve Kırıkkale'nin markası olan bisiklet atölyesi için hazırlanan proje, KOP idaresi tarafından kabul edilerek taraarca protokol imzaları atıldı.
Bu haber 47 kere okunmuş. 04.06.2021 Cuma 14:13

ÖNEMLİ BİR GELİŞME

Atölyedeki inşaat çalışmalarının ise yüzde 90'nı tamamlanmış durumda. Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde hayata geçirilecek olan ve Kırıkkale'nin markası olan bisiklet atölyesi için hazırlanan proje, KOP idaresi tarafından kabul edilerek taraarca protokol imzaları atıldı. Atölyedeki inşaat çalışmalarının ise yüzde 90'nı tamamlanmış durumda. Kırıkkale Valiliği himayelerinde Kırıkkale Üniversitesi, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve özel sektör işbirliği ile Kırıkkale'ye özgü aylık 5 bin kapasiteli elektrikli bisiklet atölyesi çalışmalarında sona yaklaşıldı.

 

MEYVELERİNİ ALIYORUZ

Yahşihan Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde hayata geçirilecek olan bisiklet atölyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Konya Ovası Projesi (KOP) tarafından kabul edildi. İmza törenine katılan Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, tören sonrası yaptığı açıklamada ilçede üretilerek Kırıkkale'nin markası olacak elektrikli bisiklet atölyesinin hayata geçirilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek de "Çalışmalarımızın meyvesini almaya artık sayılı günler kaldı diyebiliriz.”

 

İSTİHDAMA KATKI

Şehrimize, ilçemize ait bir bisiklet üretim atölyesi hizmete gireceği günleri merakla bekliyoruz. Arkadaşlarımız ve paydaşlarımız çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Kırıkkale Valiliği'mizin himayelerinde, Kırıkkale Üniversitesi, Makina ve Kimya Endüstri Genel Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce elektrikli bisiklet üretimi ile ilimizin ve ülkemizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Proje ekibi tarafından AR-GE çalışmaları yapılarak hazırlanan bisiklet üretim atölyesi projesini KOP idaresine sunduk ve projemiz kabul edildi. Ülkemize, şehrimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

 

 

PAZARLAMASI YAPILACAK

İlçede bisiklet üretimi sayesinde yeni bir sektörün oluşacağını kaydeden Kökrek, atölye sayesinden ilçenin yanı sıra kent genelinde yeni bir istihdam alanının da oluşacağını sözlerine ekledi. Öte yandan üretilecek 5 ayrı modelde birbirinden güzel elektrikli bisikletler hem yurt geneline, hem de yurt dışına pazarlaması yapılacak.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir