En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Takip sistemi çalışıyor

ASELSAN ile Kırıkkale Belediyesi arasında "Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesi" altında başlatılan ortaklık hızla ilerliyor...
Bu haber 28 kere okunmuş. 21.10.2021 Perşembe 18:43

ASELSAN ile Kırıkkale Belediyesi arasında "Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesi" altında başlatılan ortaklık hızla ilerliyor. Birinci faz çalışmalarının tamamlanmasıyla şehirde trafik akış hızına büyük katkı sağladığı söylenen projenin ilk etap sonuçları ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından değerlendirildi.

 

 

GENEL MÜDÜR GELDİ

Savunma sanayiinde elde ettiği bilgi birikimi, mühendislik, tasarım ve altyapı ile yetişmiş insan kaynağına sahip olan ASELSAN’ın Kırıkkale Belediyesi ile başlatmış olduğu Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesi tüm Türkiye’ye örnek oluyor. Kırıkkale Belediye Başkanı  Mehmet Saygılı’yı makamında ziyaret eden ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Akılı Kavşak Sistemi Kırıkkale’de başladı ve Türkiye geneline uygulanacak örnek bir proje oldu. Özellikle projemize İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu ilgi gösteriyor. Kırıkkale’ye yapmış olduğu ziyarette verilen brifing sonrası çalışmanın Türkiye geneline yayılması konusunda önemli mesajlar verdi” diye konuştu.

 

BİLGİ VERİLDİ

Kırıkkale’de birinci faz aşamasının tamamlanmasıyla trafik akışına büyük rahatlık getirilen sistemin otomasyon merkezini Belediye Başkanı  Mehmet Saygılıile birlikte ziyaret eden Prof. Dr. Haluk Görgün çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada 17 kavşakta Akıllı Kavşak Sisteminin çalıştığı, kavşak kontrol sistemlerinde oluşabilecek arızalara anında müdahale edildiği buralarda kullanılan tüm ürünlerin ASELSAN Tarafından geliştirilip üretilen teknolojik malzemeler olduğu vurgulandı. Kavşakların bir biri ile konuştuğunu bunun da trafiğin rahatlatılmasında büyük önem olduğu yetkililerce belirtilerek bir çok istatistik bilginin tutulduğu bunların şehir üst yönetimi için alt bilgi sağlandığı belirtildi.

 

AKILLI ULAŞIM SİSTEMİ

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Prof. Dr. Görgün daha sonra şehirde ASELSAN ile birlikte yürütülen projeler yerlerinde incelendi. Akılı Ulaşım Bilim Parkı inşaatının başladığını ifade eden Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı, “Akılı Ulaşım Bilim Parkı bölgeye hitap edecek şekilde inşa ediliyor. Akılı Ulaşım Bilim Parkı diğer illerden öğrenci gelecek burada temel Fizik Deney düzenek alanı, uzay ajansı sergisi, Robatik kotlama, Minik mucitler atölyesi, Matematik ve akıl oyunları gibi konularda bilgilerle donatılacaklar. Ayrıca Bilim Parkımız içinde bir de buz pisti inşaa ederek bu alanın bölgeye hitap eden bir yer olmasını sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

 

ÜLKE GENELİNE YAYILACAK

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün Kırıkkale Belediyesi ile birlikte Akıl kavşak sitemi Türkiye’ye örnek olduğunu belirtti. Görgün, “Kırıkkale’ye sık sık ziyaretlerimiz olacak. Akılı Kavşak sistemi İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun da talimatıyla ülke genelinde uygulanacak. Kırıkkale’de Türkiye’ye örnek olacak sistemi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye Başkanı  Mehmet Saygılı ve tüm ekibe teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?