En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Uygulamalı eğitim

Kırıkkale Sağlık İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve 3 gün süren eğitimlere İl Ambulans Servisi Başhekimliği...
Bu haber 32 kere okunmuş. 18.06.2021 Cuma 18:26

Kırıkkale Sağlık İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve 3 gün süren eğitimlere İl Ambulans Servisi Başhekimliği, 112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan doktor ve yardımcı sağlık personeli katılarak simülasyon maketleri eşliğinde çeşitli uygulamalar gerçekleştirildi.

 

 

TEORİK EĞİTİM ÇALIŞMASI

Eğitimlerde katılımcılara; Haberleşme, Olay Yeri Yönetimi, Triaj ve Acil Olgu Yönetimi, Temel Yaşama Desteği ve Tam Tıkanma Uygulamaları, Solunum Yetmezliğine Yaklaşım, Şoklu Hastaya Yaklaşım, Temel EKG ve Ritim Tanıma, Periarrest Ritim Yönetimi, Arrest Ritimlerin Yönetimi, Travmalı Hastaya Yaklaşım, Havayolu Uygulamaları, Ventilatör ve Aspirasyon Uygulamaları, Kanama Kontrolü ve İğne Dekompresyon Uygulamaları, Damaryolu Uygulamaları, Elektriksel Tedavi Uygulamaları, Sabitleme ve Taşıma Ekipmanları Uygulamaları konuları teorik ve uygulamalı olarak verildi.  Bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Temel Eğitim programına 4 eğitmen ve 6 personel kursiyer olarak katılmış olup programı başarı ile tamamlamışlardır. Konu hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş “Bu eğitimlerdeki amacımız personelimizin medikal bilgilerini güncellemek ve mesleki becerilerini artırarak vatandaşımıza daha kaliteli bir Acil Sağlık Hizmeti sunabilmektir” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir