En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Sonucu merak ediliyor

Kırıkkale’de AK Parti ilk kez elektronik ortamda temayül yoklamasında 699 delege belediye başkan adaylarını belirlemek için oy kullandı.
Bu haber 544 kere okunmuş. 19.11.2018 Pazartesi 10:48

DAVULLU KARŞILAMA

Kırıkkale'de AK Parti ilk kez elektronik ortamda temayül yoklamasında 699 delege belediye başkan adaylarını belirlemek için oy kullandı. Temayül yoklamasına gelen partililere davullu zurnalı karşılama yapıldı. Kırıkkale'de 8 ilçe, 2 belde ve il merkezi olmak üzere 11 belediyenin başkan adaylarını belirlemek için AK Parti'li 699 delege elektronik ortamda oy kullanmaya başladı. Temayül yoklamasında oy kullanma merkezine gelen delegeleri ve partililere davullu zurnalı karşılama yapılıyor.

 

KİMLER OY KULLANDI?

Bugün önemli bir gün olduğunu ve 699 teşkilat mensubunun oy kullanacağını ifade eden AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen, "Bugün bizim için önemli ve güzel bir gün güzel bir havada sonbaharın güzel bir gününde tüm partililerimizin teşkilat temayülünü gerçekleştiriyoruz. Bugün 699 tane arkadaşımız teşkilat mensubu kardeşlerimiz ilçelerimiz için Kırıkkale merkezimiz için belediye başkan adaylarımız için kararlarını ortaya koyuyorlar sağ olsunlar. Dolayısıyla tabi teşkilat temayül de aday belirleme süresi içerisinde önemli bir unsur. İnşallah yapılan çalışmalar, kamuoyu araştırmaları, teşkilatımızın kararları değerlendirilecek ve yukarıda genel merkezimizde inşallah Kırıkkale hem merkezimizde hem de ilçelerimiz için en başarılı adayları tespit edeceğiz diye düşünüyorum. Malum Kırıkkale merkezimiz dahil şu anda 10 tane belediye biz de sadece bir belediye Sulakyurt Belediyesi başka bir siyasi partinin belediye başkanı dolaysıyla bizim hedefimiz teşkilat olarak Allah nasip ederse il belediyemiz dahil olmak üzere 2 tane beldemiz ile birlikte 8 tane ilçemiz ile birlikte 11 belediyemizi AK Parti'li belediye başkanları vesilesiyle hizmetlerini sürdürecekler diye ümit ediyoruz" dedi.

 

TEMAYÜL BİLGİSİ VERİLDİ

AK Parti Kastamonu Milletvekili ve Meclis Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, delegelerin rahat bir şekilde oy kullandığını belirterek, "Bu sistemi biz ilk defa yapıyoruz. Türkiye'de de ilk sadece bizim partimiz yapıyor bunu. Delegelerimiz sandık başına geliyor onlara bir kart veriyoruz. O kart ile içerideki bilgisayarlara okutuyor, bilgisayar kartı okuduktan sonra açılıyor. Açılınca mevcut belediye başkanları hakkında görüşleri orada çıkıyor. Orta, zayıf her şey bunun içerisinde 5, 6 tane soru var o sorulara cevap veriyorlar. Kendileri başka bir aday göstermek isterlerse onu da yazabiliyorlar. Pratik bir şekilde yazılıyor otomatik olarak da genel merkeze gidiyor. Sistem o şekilde kurgulandı. Genel merkezden gelen komisyon üyeleri de bilgisayar kullanmakta zorluk çeken delegelere yardımcı oluyor" diye konuştu.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir