En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

600 kişiye istihdam

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Vali Yunus Sezer başkanlığında toplanarak, il genelinde yapılan çalışmaları değerlendirdi...
Bu haber 197 kere okunmuş. 15.10.2019 Salı 17:32

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Vali Yunus Sezer başkanlığında toplanarak, il genelinde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda 2019 yılının ilk 9 ayının genel bir değerlendirmesini yapan Vali Sezer, kurul üyelerinden yapmış olduğu çalışmalar hususunda bilgi aldı.

 

70 PROGRAM DÜZENLENDİ

2019 yılı Ekim ayı olağan toplantısında kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerine bilgiler veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yasin Tekin, 2019 Ocak- Eylül döneminde 4 bin 898 kişinin işe yerleştirildiğini, işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün temini için düzenlenen 21 mesleki eğitim kursu ve 11 istihdam garantili mesleki eğitim kursu olmak üzere toplam 32 mesleki eğitim kursuna 584 kişinin katıldığını aktardı. Kayıtlı işsizlerin işletmelerde işbaşı (staj) yaparak meslek edinmelerinin sağlanması amacıyla düzenlenen 419 işbaşı programına bin 37 kişinin katıldığını ve programa katılan 600 kişinin istihdam edildiğini belirten Tekin, İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetleri kapsamında 15 bin 464 kişi ile görüşüldüğünü ve yılın ilk dokuz ayında 3 bin 19 kişinin faydalandığı 70 Toplum Yararına Program düzenlendiğini belirtti. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir