En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Asker selamı verdiler

Fırat’ın doğusuna yapılan "Barış Pınarı Harekatı"na katılan Mehmetçiklere destek için Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü...
Bu haber 225 kere okunmuş. 20.10.2019 Pazar 10:48

Fırat’ın doğusuna yapılan "Barış Pınarı Harekatı"na katılan Mehmetçiklere destek için Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkez ve ilçedeki okullarda eş zamanlı Mehmetçiğe Destek Etkinliği düzenledi. Kırıkkale Lisesinde de düzenlenen etkinlikte öğrenciler ilk olarak saygı duruşunda bulundu. Ardından İstiklal Marşını asker selamı vererek okuyarak, Kırıkkale'den Mehmetçiğe selam yolladılar.

 

DUYGULU DOLU ANLAR YAŞANDI

Kırıkkale Lisesi, Kırıkkale Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, her iki okulun öğretmenleri ve okul müdürleri, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi programa katıldı. Öğrenciler Asker selamı vererek İstiklal Marşını okurken duygulu dolu anlar yaşandı. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi programdan sonra yaptığı konuşmasında "49 bin 77 öğrenci 3 bin 431 öğretmenle eş zamanlı etkinlik gerçekleştirdik. İlimiz genelinde tüm okullarda Mehmetçiğe selam etkinliği gerçekleştirdik. Aslında bu akşam güzel bir haber aldık. Türkiye kazandı biz kazandık ve 82 milyon kazandı. Bir ateşkes ilan edildi. Biz yine de buradan askerimize selam oldun diyoruz” dedi.

 

KIRIKKALE’DE ACIYI YAŞADI

Tüfekçi açıklamasının devamında ise "Türk milletinin hep birlikte olduğu bu tür zor durumlarda tek yürek olduğunu buradan Kırıkkale'den göstermek istedik. Bir üst teğmenimiz Kırıkkale'ye şehit geldi. Kırıkkale'de bu anlamda acıyı yaşadı. Türkiye'nin en çok şehit veren şehri Kırıkkale. Bu anlamda çok hassas bir şehir, çocuklarımız çok hassas, vatandaşımız çok hassas, Türk milleti bu konuda çok hassas” diye konuştu. Tüfekçi, "Tüm Dünya'ya tek yürek olduğumuzu göstermek adına böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize bu etkinliğe destek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz Türk milletinin tek bir ferdi kalıncaya kadar bu bayrağın inmeyeceğini buradan Kırıkkale'den ilan etmek istiyoruz” dedi. Program toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir