En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Çetin denetime katıldı

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Kurban Bayramı dolayısıyla trafik yoğunluğunun yaşandığı 43 ilin geçiş noktası Kırıkkale'de trafik denetimine katılarak, sürücü ve yolculara uyarılarda bulundu.
Bu haber 143 kere okunmuş. 30.07.2020 Perşembe 17:56

KIRIKKALE’YE GELDİ

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Kurban Bayramı dolayısıyla trafik yoğunluğunun yaşandığı 43 ilin geçiş noktası Kırıkkale'de trafik denetimine katılarak, sürücü ve yolculara uyarılarda bulundu. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Kırıkkale'deki programı kapsamında Balışeyh ilçesi Kırıkkale-Samsun karayolunda bulunan uygulama noktasında jandarma ve polis ekiplerince gerçekleştirilen trafik denetimlerine katıldı. Burada denetim maksadıyla durdurulan araçlarda bulunanlara dikkatli olmaları noktasında tavsiyelerde bulunan Orgeneral Çetin, trafik yoğunluğunun bu sene daha fazla olduğunu belirtti. Durdurulan bir otobüste yolculuk yapanlara da maske uyarısında bulunan Çetin, ekiplerin bayram boyunca denetimlerini sürdüreceğini kaydetti. Araç sürücülerine ve yolculara hediyeler veren Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, burada hatıra fotoğrafı da çektirdi.

 

DENETİME KATILDI

Denetimlerinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Orgeneral Çetin, ülkenin her yerinde jandarma ve polis ekiplerinin denetimlerini sürdürdüğünü kaydetti. Orgeneral Çetin, "Vatandaşımızın kazasız, belasız güzel bir bayram geçirmesi için özellikle trafik yoğunluğunun olduğu bugünlerde vatandaşlarımızı bilgilendirme ve bilinçlendirme, sürücülerimizi de uyarmak için bugün de burada trafik denetimi yapıyoruz. Görüldüğü üzere trafik yoğun. Sürücülerimiz dikkatli ve daha hassas. Yolcularımız trafik kural ve işaretlerine karşı bilinçli. Ülkemizde son yıllarda trafiğe verdiğimiz bu kadar emek ve gayret vatandaşlarımızla birlikte yapmış olduğumuz mücadele meyvelerini vermeye başlamıştır. Ülkemizde trafik kazalarında ölüm sayısı yüzde 27 azalmıştır.

 

KAZASIZ BAYRAM DİLEDİ

Hesaplarımıza göre 2 bin 57 daha az vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 7 bin 500'lerde olan trafik kazalarını 5 binlere indirdik. Bunu daha da aşağıya dünya standartlarının seviyesine ulaştırmak için çaba sarf ediyoruz. Şu anda trafik kazalarımızı 100 binde 6.5'e kadar indirdik. Hedefimiz yüzde 5'in altına indirmek gelecek sene. Dünyada bir yılda trafik kazalarını yüzde 27 azaltan tek ülkeyiz. İçişleri Bakanlığı olarak bütün gücümüzle vatandaşlarımızın can ve malını korumak için trafik kazalarını asgariye indirmek için çaba sarf ediyoruz. Bütün milletimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyoruz. Sağlık, sıhhat ve huzur diliyoruz. Kazasız bir bayram diliyoruz. Sürücü ve vatandaşlarımıza iyi yolculuklar diliyoruz' dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir