En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Ekonomiye büyük katkı

Kırıkkale'de Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretilen masa, sıra ve dolaplardan devlet bütçesine yıllık 1 milyon 200 bin lira katkı sağlanıyor...
Bu haber 47 kere okunmuş. 22.10.2021 Cuma 18:54

Kırıkkale'de Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretilen masa, sıra ve dolaplardan devlet bütçesine yıllık 1 milyon 200 bin lira katkı sağlanıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve beraberindekiler, meslek lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerden üretim hakkında bilgi aldı.

 

 

KATKI SAĞLANIYOR

Üretimle ilgili gazetecilere bilgi veren Tüfekçi, Milli Eğitim Bakanlığının özellikle son yıllarda mesleki eğitim konusunda önemli adımlar attığını söyledi. Bu kapsamda Kırıkkale'deki 5 meslek lisesinde de Bakanlığın desteğiyle çalışma yapıldığını anlatan Tüfekçi, şunları belirtti:"Şu anda bulunduğumuz meslek lisemizde mobilya ve metal alanında çalışma yapılıyor. Öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için gelişen teknolojiye uyum sağlayarak ve revize ederek eğitimlere devam ediyoruz.

 

BİLGİ VERİLDİ

Mobilya ve metal bölümünde 60 öğrencimiz aktif şekilde yıllık 12 bin sıra, 12 bin öğretmen masası ve 12 bin dolap üretiyor. Sadece bu meslek lisemizde öğrencilerimiz yıllık 1 milyon 200 bin lira devlet bütçesine katkı sağlıyor. Bu, ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlıyor. Hem de kendilerini geliştirmiş oluyorlar, derslerini uygulamalı olarak öğreniyorlar." Tüfekçi, burada üretilen sıra, masa ve dolapların ilin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşıladığını belirterek, başka kentlere de malzeme gönderdiklerini söyledi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir