En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

İşbirliği anlaşması

Ulusal ve uluslararası alanda farklı üniversite ve kurumlarla akademik, sosyal ve kültürel iş birliği anlaşmaları yapan...
Bu haber 24 kere okunmuş. 21.10.2021 Perşembe 18:39

Ulusal ve uluslararası alanda farklı üniversite ve kurumlarla akademik, sosyal ve kültürel iş birliği anlaşmaları yapan Kırıkkale Üniversitesi, dost ve kardeş ülke Pakistan’da bulunan Abbottabad Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile iş birliği anlaşmasına imza attı.

 

 

ANLAŞMA YAPILDI

Üniversite Rektörlük makamında yapılan protokol imza törenine Rektör  Prof. Dr. Ersan Aslan, Abbottabad Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tahir I. Khan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Arslan, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Recep Çalın, Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Talaş katıldı. İmzalanan anlaşma; iki üniversite arasında öğretim ve araştırma faaliyetlerine olan ilgiyi teşvik etme,  her iki üniversitenin öğretim elemanı ve  personelini çeşitli öğretim ve/veya araştırma faaliyetlerine ve mesleki gelişime katılmaya davet ederek kurumsal değişimleri teşvik etme, çalışma ve/veya araştırma dönemleri için lisans ve lisansüstü öğrencileri kabul etme,  araştırma konularında sempozyumlar, konferanslar, kısa kurslar ve toplantılar düzenleme, ortak araştırma ve sürekli eğitim programları yürütme, öğretim, öğrenci gelişimi ve araştırma geliştirmelere ilişkin bilgi alışverişi yapma konularını kapsıyor. Anlaşma kapsamında yapılan ortak faaliyetlerin uygulanmasını denetlemek ve kolaylaştırmak için Üniversitelerde koordinatör tayin edilmesi de kararlaştırıldı.

 

GENİŞ KATILIM OLDU

Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Türkiye ve Pakistan’ın tarihsel olarak dost ve kardeş ülkeler olduğunu, coğrafi olarak uzak olsalar da iyi günde kötü günde her zaman gönül birliği içinde olduklarını belirtti. Bu yakınlığı pekiştirecek böyle bir anlaşmanın Türkiye ve Pakistan adına, Üniversitelerimiz adına hayırlara vesile olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tahir I. Khan’a ziyaretleri ve anlaşmaya katkıları için teşekkürlerini iletti. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tahir I. Khan, Rektörü ve anlaşmada emeği geçenlere teşekkür ederek, iş birliği anlaşmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.İş birliği anlaşmasına imza atılmasının ardından Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Abbottabad Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tahir I. Khan’a ebru tablosu hediye etti. İmza töreni günün anısına fotoğraf çektirilmesi ile sona erdi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?