En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Köylü seferber oldu

Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesine bağlı Yeniceli köyünde vatandaşlar, köyü temiz tutabilmeleri için her gün sokaklarda ve evlerinin önündeki çöpleri topluyor.
Bu haber 608 kere okunmuş. 08.08.2018 Çarsamba 13:57

TEMİZLİK YAPIYORLAR

Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesine bağlı Yeniceli köyünde vatandaşlar, köyü temiz tutabilmeleri için her gün sokaklarda ve evlerinin önündeki çöpleri topluyor. Yeniceli köyünde sokaklardan ve evlerden biriktirdikleri çöpleri traktör yardımı ile köy çıkışında belirledikleri bir alana döküyorlar. Doğayı, yeşili korumayı ve bunu da gelecek nesillere bırakmayı hedefleyen köylüler, yaptıkları davranışlarıyla örnek oluyor. Köyün nüfusu yaz aylarında 500 kişiye kadar ulaşırken kış aylarında ise bu sayı 200'lere kadar düşüyor.

 

KAYMAKAM BİLGİ VERDİ

Kırıkkale'nin 185 köyü ve Sulakyurt ilçesinin de 26 köyü olduğunu belirten Sulakyurt Kaymakamı Yunus Emre Vural, "Şuan içinde bulunduğumuz köy bunların içerisinde çok farklı bir yere sahip. Çünkü ilçemizin, köyümüzün sakinleri ve bizler burayı tertemiz ve pırıl pırıl bir hale getirdik. Vatandaşlarımızın da yardımı ile kilit parke girmemiş sokak bırakmadık. Yine haftanın pazartesi günlerinde, belirli günlerinde belirtilen saatte çöplerimizi sokağımıza bırakıyor ve bir traktör yardımı ile onları buradan çöplüğümüze taşıyoruz. Vatandaşlarımız son derece duyarlı. Çiçeklerini, bahçelerini son derece temiz bir şekilde yetiştirip bakıyorlar. Gerçekten çok duyarlılar. Bu vesile ile sadece ilçemize ve Kırıkkale'de değil aslında tüm Türkiye'ye örnek bir köy" dedi.

 

KÖYLÜLER NE DİYOR?

Köy halkı, birlik ve beraberlik içinde temizlik yaptığını belirten Müslüm Gültepe, "Köyümüzün tem Temizliğin yanı sıra bir de doğayı koruma olayı. Köyümüzün ağaçlandırılması, bakımı doğayı gelecek nesillere bırakmayı çalışıyoruz" dedi. Köy sakini Hamdi Demir ise, "Şimdi köyümüzün temizliği için böyle birlik olaraktan köyümüzü temiz tutmak için bu çöpleri toplarız devamlı. Temiz bir çevre geleceklerimize bırakmak için böyle toplarız. Haftada bir gün bu çöpleri köyün traktörüyle köyün dışında bir yere nakledilir" diye konuştu.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir