En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

KÜ’den ziyaret

Kırıkkale Üniversitesi heyeti Bayraktar üretim tesislerini ziyaret etti.
Bu haber 162 kere okunmuş. 24.02.2022 Perşembe 17:40

ÖNEMLİ BİR ZİYARET

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırma Vakfı (İBTAV) Başkanı Mecit Çetinkaya, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ve İBTAV Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Baykar Teknoloji Lideri (CTO) ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar’ı Baykar Milli S/İHA Sistemleri Ar-Ge ve Üretim Tesisleri’nde ziyaret etti.

 

HER ZAMAN KORUDU

Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, milli ve özgün savunma sanayi hamlesiyle havada başarılı projelere imza atan Baykar’ın milletimize büyük gurur yaşattığını ifade etti. Rektör, gökyüzünde haklarımızı koruyan ve güvenliğimizi sağlayan insansız hava araçlarının ülkemizin iç ve dış güvenliği olduğu kadar, Karabağ Zaferi örneğinde olduğu gibi dost ülkelerin haklarını her zaman koruduğunu söyledi.

 

BİLGİ VERİLDİ

1986’dan bu yana Türkiye’nin teknolojik olarak bağımsızlaşması amacıyla yerli ve milli üretimden yana çalışan Baykar, geçtiğimiz 35 yıl içinde Türkiye’de savunma ve havacılık alanında dönüşüm yaratacak bir ivmenin öncüsü haline geldi. Baykar, yeni kuşak mühendisleriyle endüstri adımını gökyüzüne taşıyarak dünyanın sayılı insansız hava aracı üreticilerinden biri olmasının gururunu ülkemize yaşatıyor. Baykar’ın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine giren ve yurt dışına ihraç edilen savunma teknolojilerinin başarısında da sürekli üretim ve geliştirme kültürü öncü rol oynuyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan tescilli Baykar Ar-Ge Merkezinde havacılık arenasında paradigma dönüşümü sağlayacak ileri teknolojileri milli ve özgün olarak tasarlamaya odaklanıyor.

 

GELİŞTİRİLİYOR

Kendi finanse ettiği Ar-Ge faaliyetleriyle Türk havacılık ve savunma tarihinde ilklere imza atan ve Türkiye’de %93 yerlilik oranına ulaşan Baykar, etik ve ahlaki ilkeleri gözeterek İnsansız Hava Araçları alanında dünya çapında en ileri teknolojik sistemleri geliştirmeye devam etmektedir.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?