En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Manidar ziyaret

Kırıkkale'yi ziyaret eden TBMM eski başkanı Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu tarafından yeni parti kurulacağı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Bu haber 515 kere okunmuş. 18.08.2019 Pazar 16:23

AÇIKLAMALARDA BULUNDU

TBMM eski başkanı Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Bende basından medyadan takip ediyorum. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni bir parti kurma hazırlığı içinde olduğunu, ben Bülent Arınç olarak her zaman şunu ifade ettim; ben AK Parti'nin kurucusuyum. AK Parti'de 18 yaşına girdi. Bu partide de hayatım boyunca kalmaya devam edeceğim. AK Parti'den ayrılıp da başka parti kurmak isteyenlere de yaptıklarının yanlış olduklarını söylemeye çalışıyorum. Elimden gelen budur.. Dolayısıyla AK Parti'ye çok büyük hizmetleri geçmiş olan birisiyle yıllarca aynı kabinede hizmette bulunmuş, birisi başbakanım olarak bulundu.

 

İNŞALLAH BÖYLE BİR SONUÇ ALIRIZ

Arınç, Çok değerli insanlar gönlüm arzu ediyor ki ayrılmasınlar. Başka parti kurmasınlar onlar AK Parti'nin bütün başarına hisse sahibi olan insanlardır. Bundan sonra da AK Parti'ye hizmet etmeye devam etsinler. Umarım inşallah böyle bir sonuç alırız. AK Parti ile mücadele etmemelerini tavsiye ediyoruz. Onlardan beklentimiz budur. Sayın Cumhurbaşkanımız da kendilerini severler. zaman zaman görüşürler. İkazlarda bulunurlar ama arkadaşlarımızın nihayetinde biz karar vermiyoruz. Biz tahin etmiyoruz. Temennimizi söylüyoruz. Bugüne kadar hep birlikte omuz omuza yan yana ve kol kola olduk. Hiç bir zamanda karşı karşıya gelmedik, umarım da bundan sonra da karşı karşıya gelmeyiz" şeklinde konuştu.

 

KIRIKKALE AÇIKLAMASI

Arınçı Kırıkkale’de adı FETÖ ile anılan bir işletmeyi ziyaret ederken bu ziyaret ve görüntüleri sosyal medyada büyük dikkat çekti. Bir çok kişi ziyaret görüntüleri ve haberlerin altına yorumlarda bulundu. Yorum yapanların neredeyse tamamı Arınç’ı eleştirdi. Bazı yorumlarda, “Siz FETÖ ile anılan bir eşletmeyi ziyaret ediyorsunuz ancak, FETÖ ile mücadele eden Emniyet ve Savcıların ne yapmasını bekliyorsunuz?” dedi. Arınç, Kırıkkale’de askerlik yaptığını ve burada güzel dostlar edindiğini ve vefalı birisi olduğu için buradan geçerken mutlaka Kırıkkale’ye yolunu düşürüp dostlarına uğradığını söyledi. Arınç’ın ziyaret ettiği işletmenin sahipleri FETÖ dolayısıyla gözaltına alınmıştı. İşletme sahibi kaçak durumunda olurken, oğlu ise gözaltına alınmıştı.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?