En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Mevlid Kandili mesajı

Kırıkkale İl Müftüsü Şahin Yıldırım, Mevlid Kandili nedeniyle açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Mevlid Kandili sevgili Peygamberimizin (sav) doğumu ile dünyayı aydınlatması anlamına gelmektedir" dedi.
Bu haber 529 kere okunmuş. 19.11.2018 Pazartesi 10:44

DÜNYA VE AHİRET SAADETİ

Yıldırım açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Gençlik, insana bahsedilen çok kıymetli bir nimettir. Gençlik, hayallerin, tutkuların ve idealizmin yeşerip geliştiği bir cağdır. Yeniliğe ve ileriye doğru atılımların yapıldığı; hayatın gerçek anlamının peşine düşüldüğü; kimliğini arayıp bulma çabalarının yoğunlaştığı; güç ve heyecanın zirvede olduğu; arzu, istek, gurur ve şiddet gibi duyguların yoğun bir biçimde yaşandığı heyecanlı ve bir o kadar da çalkantılı bir dönemdir. Ömrün nevbaharı olan gençlik iyi değerlendirildiğinde kişiye dünya ve ahiret saadeti kazandırmakta, güzel değerlendiril(e)mediğinde ise bir daha ele geçmeyecek kaybolan yıllara dönüşmektedir” dedi.

 

KIRIKKALE’DE YAPILACAK ETKİNLİKLER

“Bu yıl Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla İlimiz Müftülüğünce gerçekleştirilecek etkinliklerden bazıları şunlardır. İl genelindeki bütün camilerde ve Kur’an kurslarında başta Peygamberimiz (s.a.v.) olmak üzere bütün peygamberlerin, şehit ve gazilerin, ilim ehlinden, hayır sahiplerinden vefat edenlerin ruhlarına bağışlanmak üzere din görevlilerimiz, Kur’an kursu öğreticilerimiz ve tüm vatandaşlarımızın katılımlarıyla hatimler okunmaktadır. 19 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 10.00-12.00 saatleri arası Vali Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı ziyaret.

 

19-20 KASIM 2018 PAZARTESİ

“Saat 13.30’da Nur Camii avlusunda Açılış Programı yapılacaktır. Programda Kur’an ziyafeti, Mehter gösterisi, konuşmalar, ilahi dinletisi yer alacaktır. Program Sonunda Mevlid-i Nebi Aşı ikram edilecektir. 19 Kasım 2018 Pazartesi Akşam namazından sonra başta Nur, Çarşı, Gürler, Nokta, Ş.C.Topel olmak üzere tüm camilerde Mevlid Kandili özel programı tertip edilecektir. Nur Camii’ndeki program Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak’ın katımıyla icra edilecektir. 20 Kasım 2018 Salı günü saat 11.00’de Nur Camii Konferans Salonunda Kırıkkale Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri tarafından öğrencilere yönelik sohbet formatında konferans programı gerçekleştirilecektir.”

 

GENÇLİK KONULU KONFERANSLAR

“Program sonunda hafta münasebetiyle Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı özel ve resmi ortaokul 5. ve lise 9. sını¢ar arası “Seccaden Kumlardı” şiirini güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri verilecektir. 20 Kasım 2018 Salı günü saat 14.00’te Nur Camii Konferans Salonunda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Doç. Dr. Ülfet GÖRGÜLÜ tarafından Kadınlara Yönelik Konferans verilecektir. 21-22 Kasım 2018 tarihlerinde saat 11.00’de Müftü, Müftü Yardımcıları, Vaizler ve Şube Müdürleri tarafından ilimizdeki 20 lisede Peygamberimiz ve Gençlik konulu konferanslar verilecektir.”

 

NUR CAMİİ KONFERANS SALONU’NDA

“21 Kasım 2018 Çarşamba günü şehitlik ziyaret edilecektir. 22 Kasım 2018 Perşembe günü saat 13.30’da Nur Camii Konferans Salonu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürü Bünyamin KAHRAMAN tarafından tüm vatandaşlarımıza yönelik konferans verilecektir. 23 Kasım 2018 Cuma günü İl Müftüsü başkanlığında bir heyet tarafından Yüksek İhtisas Hastanesindeki hastalar ziyaret edilecektir. 23 Kasım 2018 Cuma günü saat 16.30’da İl Müftüsü başkanlığında bir heyet tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirilecektir. Ziyarette hafta münasebetiyle 7-12 yaş arası şiir okuma yarışması, ortaokul 5. Sınıf ve lise 9. Sınıf kategorisi siyer-i nebi bilgi yarışması ödülleri verilecektir.

 

PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİK

26 Kasım 2018 Pazartesi günü saat 15.30’da Kırıkkale Üniversitesi Mavi Salonda İl Müftüsü Şahin Yıldırım ve İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından panel programları gerçekleştirilecektir. Programlarda 2000 adet “Peygamberimiz ve Gençlik” isimli kitap, 10000 adet hadis levhası ve 1000 adet canlı gül dağıtılacaktır. Bütün basın mensuplarımız ve vatandaşlarımızı Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla gerçekleştirilecek etkinliklere davet ediyor, bu vesileyle haftanın verimli geçmesini diliyor, saygılarımı arz ediyorum” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir