En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Muhtarlarla Vali buluştu

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla köy ve mahalle muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.
Bu haber 228 kere okunmuş. 22.10.2019 Salı 09:56

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla köy ve mahalle muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi. Kırıkkale Valiliği ev sahipliğinde MKE Sosyal Tesislerinde düzenlenen akşam yemeğinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Sezer, tüm muhtarların Muhtarlar Günü’nü tebrik ederek, programa katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

 

İYİ HİZMET ETME İMKANI BULURUZ

Demokrasimizin ilk halkalarından birini oluşturan muhtarlık teşkilatının, devletimizin her noktada gören gözü, duyan kulağı, halkımıza uzanan eli olduğunu kaydeden Vali Sezer,” Muhtarlık bizim idare sistemimizin temelini oluşturuyor ve demokrasiye ilk adımımız muhtarlık sistemi ile oluyor. Dolayısıyla bizim açımızdan bizim sahadaki gören gözümüz, duyan kulağımızsınız. Siz ne kadar iyi görür ve duyarsanız bizde o kadar daha iyi hizmet etme imkanı buluruz” dedi.

 

İNSANLARI BİREBİR TANIMASI LAZIM

Millet tarafından muhtarlarımıza hizmet etme sorumluluğunun emanet edildiğini aktaran Vali Sezer şunları söyledi: “ Emanet çok ağır bir şeydir. Emaneti yüklenmekte çok ağır bir sorumluluktur. Dolayısıyla muhtarlarımızın mahallesindeki yoksulu, kimsesizi, bakıma muhtaç yaşlıları, mazlum dediğimiz insanları birebir tanıması lazım. İnsanların kalbine dokunmak, gönlüne girmek lazım. Tevazuu hiçbir zaman bırakmadan, çalışma aşkından, şevkinden hiçbir zaman vazgeçmeden, milletimizin hizmetinde olmalıyız. “ dedi. Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Ağa Pehlivanlı'nın teşekkür konuşmasının ardından Vali Sezer, günün anısına Pehlivanlı'ya plaket verdi. Vali Sezer, yemek boyunca muhtarlarla yakından ilgilenerek sohbet etti, sorun ve isteklerini dinledi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir