En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Teknopark'a ziyaret

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ahmet Varlı, Kırıkkale Üniversite bünyesinde yer alan teknoparkı ziyaret etti.
Bu haber 738 kere okunmuş. 09.08.2018 Perşembe 18:39

TEKNOPARK ZİYARETİ

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ahmet Varlı, Kırıkkale Üniversite bünyesinde yer alan teknoparkı ziyaret etti. Başkan Varlı, ziyaret sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, sanayicisi, girişimcisi, akademik yetkinliği ve öğrencisiyle üniversite sanayi işbirliği için aranılan arayüz olması hedeflenen teknoparkta hazırlıkların tamamlandığını söyledi. KTSO, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu, TÜBİTAK, Kırıkkale ve Gazi Üniversitesi ortaklığında kurulan teknoparktaki çalışmaların tamamlandığını aktaran Varlı, şunları kaydetti:

 

TEKNOPARK NE DURUMDA?

"Teknopark 35 bin metre kare açık alanda 2 bin metre karelik alan üzerine inşa edildi. Binada 16 metrekareden başlayıp 100 metrekareye kadar çeşitli seçeneklerde kullanıma hazır 80 adet ofis bulunuyor. Binanın girişimci ve sanayicinin beklentilerine cevap verebilecek konferans ve toplantı salonlarıyla her türlü ileri teknolojik altyapıyı bünyesinde barındırıyor. Teknoparkın bölgede sanayicisi, girişimcisi, akademik yetkinliği ve öğrencisiyle üniversite sanayi işbirliği için aranılan arayüz olmasını hedefliyoruz."

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir