En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

“Temayül çok önemli”

AK Parti Kırıkkale Milletvekili aday adayı Mehmet Yılmazer, AK Partide Cumartesi günü temayül yoklaması münasebetiyle açıklamada bulundu.
Bu haber 1154 kere okunmuş. 04.05.2018 Cuma 14:32

AÇIKLAMA YAPTI

Yılmazer, "Cumhurbaşkanlığı sistemine geçeceğimiz seçimde Cumhurbaşkanı adayımız için ve milletvekillerimiz için ayrı ayrı oy kullanacağız.Bu oy kullanma sistemi Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Ak Partimizin büyük önem verdiği “liyakat kriteri” içinde oldukça önemli” dedi. Yılmazer, "Daha önce Ak Partimize oy verenler için öncelik aday listesi değil, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a duyulan derin sevgi , bağlılık ve sadakat oy verirken belirleyici oluyordu. Hatta bazen “ben bu adaya oy vermem ama oyum Reise” diyenler vardı. Şimdi ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oy verenlerin aynı biçimde Ak Parti listesinde ki adaylara oylarını gönül rahatlığıyla vermeleri için, çok küçük düzeyde de olsa oylarda herhangi bir kaymaması, farklı yönlere gitmemesi için Ak Parti Milletvekili Aday listesi milletin terazisinde tartılanlardan oluşacak. Buna şüphe yok.

 

“YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Ağustos 2017 tarihinde söylediklerini hatırlatmak isterim; “Seçimlere bizim istediğimiz değil, kamuoyunun istediği adaylarla gireceğiz. Bunlar partinin sırtına binen değil, partinin yükünü alan, oylarını artıran adaylar olmalı.Partiyi sırtlaması gerekirken, partinin sırtına binenlerle işimiz olmaz. Bize donanımı, heyecanı, enerjisi ve projesi olan, vatandaşa dokunan, vatandaşın dokunabildiği yol arkadaşları lazım.3İlkelerine bağlı, sevdası millet olan, kendini millete hizmet etmeye adamışlarla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

AHLAKI İLE HAREKET EDECEKTİR

İşte bu nedenle , milletvekili adaylarının Cumhurbaşkanımız tarafından sıralanan niteliklere sahip olması belirleyici önemde.Hafta sonu gerçekleşecek temayülde ise elbette oy kullanacak bütün dava arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği kriterlere uygun biçimde iradelerini ortaya koyacaklardır. Şimdiden söylüyorum; temayül yoklaması bundan önceki hiçbir temayül yoklamasına benzemiyor. Sorumluluğu çok büyük. Burada ülkemizin, milletimizin bekasından söz ediyoruz. Bu nedenle temayül yoklamasında irade ortaya koyacak olan herkes derin bir vicdan muhakemesi, sorumluluk bilinci ve dava ahlakı ile hareket edecektir” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir