En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Ahilik ziyareti

Ahilik Haftası nedeniyle Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Süleyman Köstekli ve Oda Başkanları...
Bu haber 406 kere okunmuş. 14.09.2020 Pazartesi 16:31

Ahilik Haftası nedeniyle Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Süleyman Köstekli ve Oda Başkanları Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Kırıkkale’de Ahilik kültürünün yaşatılmaya çalışıldığı vurgulandı.

 

 

ZİYARETTE BULUNDULAR

Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Süleyman Köstekli ve beraberindeki heyet Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’yı ziyaret etti. Bu yıl pandemi nedeni ile kısıtlı bir kutlamanın gerçekleştiğini belirten Odalar Birliği Başkanı Süleyman Köstekli “Gelecek nesle Ahiliği, usta çıkak ilişkisini günümüzde tüm iş kollarında aşılamak istiyoruz. Ahi Evran’ın dediği gibi “esnaf eli açık olacak, cömert olacak, komşusu açken tok yatmayacak” gibi söylemleri genç esnaf kardeşlerimize aşılamaya çalışıyoruz. Kırıkkale Belediyemiz de içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde esnaf kardeşlerimize vermiş olduğu destekten dolayı sayın Başkanımıza ayrıca teşekkürü de bir borç biliyoruz” dedi.

 

AHİLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILMALI

Ahilik kültürünün yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğinin geçmişten günümüze önemli çalışmaları bulunduğunu bunu yakından takip ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ahilik kültürünün yaşatılması için her türlü çalışmaya hazır olduklarını belirtti. Oda yöneticilerine “Ahilik kültürünün yaşatılması için gösterdiğiniz çabaya teşekkür ediyorum. Geleneklerimizi Kırıkkale esnafımızın yaşatmaya çalıştığın görmek çok sevindirici. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde özellikle yardımlaşmaya büyük önem veriyoruz. Biz Kırıkkale Belediyesi olarak pandemi sürecinde esnafımızın yanında olduk, bu hususta çeşitli esnaf kollarımıza desteklerimiz oldu. Bu desteğimiz zaman içerisinde devam edecek” dedi.

 

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?