En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Bakanlığa nohut ziyareti

Kırıkkale’de nohut hasadının başlamasıyla ortaya çıkan sorunla yakından ilgilenen AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, Tarım Bakanlığında konuyla ilgili olarak ziyarette bulundu.
Bu haber 531 kere okunmuş. 01.08.2019 Perşembe 19:05

ZİYARETTE BULUNDULAR

Kırıkkale’de nohut hasadının başlamasıyla birlikte ortaya çıkan sorun çiftçiyi üzmüştü. Nohutta rekolte düşük olarak ortaya çıkarken, sorun AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen’e iletilmiş, Dağdelen’de Çerikli beldesine giderek sorunu yerinde görmüştü. Bölgede Tarım Bakanlığı ve TMO ile temas kuran Başkan Dağdelen, önceki gün de Tarım Bakanlığı’na giderek durumu bir kez daha izah etti ve konuyla ilgili çözüm girişiminde bulundu. Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Adem Gökdere ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’yu ziyaret eden Başkan Dağdelen, durumu bir kez de Aksu’ya anlattı ve çözüm için çalışma yapılmasını istedi.

 

DAĞDELEN BİLGİ VERDİ

Ziyareti konusunda bilgi veren Başkan Dağdelen, “Kırıkkale’de nohut üreticisi çiftçimizin ürün satışında yaşadığı sıkıntıların ortadan kaldırılmasını sağlamak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde yürüttüğümüz görüşmeleri sürdürüyoruz. Bugün, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa Aksu’yu, aynı zamanda Kırıkkale Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı olan Adem Gökdere ile birlikte ziyaret ettik. Meselenin halli noktasında takipçi olacağımızın bilinmesini isterim” dedi. Başkan Dağdelen, konuyu takip ettiklerini, soruna mutlaka bir çözüm yolu bulacaklarını belirtti.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir