En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Beton yol yapılacak

Kırıkkale Valiliği tarafından Keskin ilçesine 5 milyon liraya kurulan beton santrali sayesinde köy grup yollarının üst yapılarını uzun vadede bozulmayacak kaliteye getiriliyor.
Bu haber 81 kere okunmuş. 26.06.2022 Pazar 14:40

ÖNEMLİ BİR TESİS

Kırıkkale Valiliği tarafından Keskin ilçesine 5 milyon liraya kurulan beton santrali sayesinde köy grup yollarının üst yapılarını uzun vadede bozulmayacak kaliteye getiriliyor. Kırıkkale Valiliği tarafından Keskin ilçesine 5 milyon liraya kurulan beton santrali sayesinde köy grup yollarının üst yapılarını uzun vadede bozulmayacak kaliteye getiriliyor. Açılışta konuşan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, "Beton santrali, 3 sene içerisinde kendi kendini amorti edecek bir kazanıma sahip" dedi.

 

VALİ BİLGİ VERDİ

Kırıkkale Valiliği tarafından Keskin ilçesine 5 milyon liraya kurulan beton santrali düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Keskin, Karakeçili ve Çelebi ilçelerine bağlı köy grup yollarının üst yapılarını uzun vadede bozulmayacak kaliteye getireceklerini söyledi. 2 bin 453 kilometre yol ağının olduğunu ifade eden Vali Tekbıyıkoğlu, "İlimizde 185 tane köy var, 2453 kilometre kadar bir yol ağımız var. Bunun 177 kilometresi sıcak asfalt. 80 kilometresi beton asfalt. 750 kilometresi de sathi kaplamaydı. Sathi kaplama 4-5 yıl sonra yıpranarak ortadan kalkan bir çalışmadır. Biz burada kalıcı işler yapmak istiyoruz. Geçen sene 51 kilometre yol yaptık. Bu sene bunun iki katı kadar yol yapacağız. Bu yolları çalışma arkadaşlarımızla, muhtarlarımızla, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla beraber, iyi bir takım olarak yapacağız" dedi.

 

BALIŞEYH’E DE YAPILACAK

Vali Tekbıyıkoğlu, "Açılışını gerçekleştirdiğimiz beton santralle üretim kapasitemizi ikiye katlamış olurken, Keskin'e yapacağımız operasyonunun nakliye maliyetlerini de çok daha aza indirmiş olduk. Yani burada yapılan beton santral, Keskinle beraber Karakeçili, Çelebi ilçelerimizin de köy yol ağlarına hizmet edecek. Bunu yaklaşık 5 milyon gibi çok cüzi bir rakama bitirdik. Santral, bu maliyeti de 3 sene içerisinde, bu söylediğim özelliklerden dolayı, kendi kendini amorti edecek bir kazanıma sahip. 3 senede verilen yatırımın maliyetinin tekrar geri alınması, ticaretin hiçbir kısmında yok. Balışeyh ilçemizde de bir tane daha beton santrali açacağız ve üretim kapasitemizi 3'e katlamış olacağız. Geçtiğimiz yıllarda ki ürettiğimiz beton üretiminin, çok daha fazlasını üretmiş olacağız. Emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim" diye konuştu.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir