En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Çocuklar Obaköy’de

Tarım ve Orman Bakanlığı çocuklara tarım bilgisi ve toprak sevgisi aşılamak adına yürüttüğü “Lider Çocuk Tarım Kampı” uygulaması...
Bu haber 499 kere okunmuş. 12.11.2020 Perşembe 17:29

Tarım ve Orman Bakanlığı çocuklara tarım bilgisi ve toprak sevgisi aşılamak adına yürüttüğü “Lider Çocuk Tarım Kampı” uygulaması kapsamında fide ve fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi. Vali Yunus Sezer’in katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik de 4. Sınıf öğrencileri, özel eğitim merkezi öğrencileri ve sevgi evlerinde yaşayan çocuklar fide ve fidan dikimi gerçekleştirdi.

 

 

LİDER ÇOCUK KAMPI YAPILDI

Etkinlik Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan Oba Köy Projesi kapsamında İl Müdürlüğü koordinasyonuyla kurulan “Çocuk Tarım Akademisi” alanında gerçekleştirildi. Etkinlik de Lider Çocuk Tarım Kampına katılan çocuklar ile bir araya gelerek, fidan diken ve çocuklarımıza kitap hediye den Yunus Sezer; “Tarım ve Orman Bakanlığımızın her yıl ilköğretim 4. Sınıf düzeyinde öğrencilerimize toprak sevgisi ve tarım bilgisi aşılamak adına yürüttüğü “Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliği var. Ayrıca 11 Kasım Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde başlatılan “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” kampanyası ağaçlandırma günü. Bu yıl gelecek nesillerimize doğa ve tarım sevgisi aşılamak ve yeşil bir dünya miras bırakmak adına yürütülen bu iki etkinliğimizi bir araya getirerek çocuklarımız ile birlikte fidan ve fide dikimleri gerçekleştirdik.

 

BELGE VERİLDİ

Oba köy projemiz kapsamında bir çocuk tarım akademisi kurduk. Çocuk Tarım Akademisi alanında meyve bahçemiz, sera alanlarımız, çiçek bahçelerimiz var. Çocuklarımız burada uzman personellerin gözetiminde toprakla buluşacak, tarımı öğrenecek. Bugün de Lider Çocuk Tarım Kampına katılan çocuklarımızı burada ağırlıyor, yarınlarımız için, yarınlarımızın teminatı çocuklarımız ile el ele fide ve fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz” şeklinde konuştu.Fide ve fidan dikim işlemlerin tamamlanmasının ardından etkinliğe katılan çocuklarımıza “Lider Çocuk Tarım Kampı” katılım belgeleri verildi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir