En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Dinç konferansa katıldı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kırıkkale'ye geldi.
Bu haber 92 kere okunmuş. 29.11.2022 Salı 18:26

DİN GÖREVLİLERİYLE BULUŞTU

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç  bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kırıkkale'ye geldi.  Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç’ten Vali Tekbıyıkoğlu’na ziyaret. Başkan Yardımcısı Dinç  Kırıkkale  programına Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nu ziyareti ile başladı. Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Kırıkkale’de din görevlileri ile bir araya geldi. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Kırıkkale İl Müftülüğü ve ilçe müftülükleri din görevlileri ile buluştu. Nur Camii Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programın açış konuşmasını İl Müftüsü  Hasan Hayri Yaşar yaptı.

 

HİZMET ÜRETELİM

Ardından konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, “Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde vazife yapmanın apayrı bir güzelliği var. Ben her birinizi yapmış olduğunuz çalışmalar vesilesiyle tebrik ediyorum. Demek ki Cenabı Hakkın seçkin kulusunuz, sevilen kulusunuz ki Allah size böyle bir teşkilatta din-i Mübin-i  İslam’ına hizmet ettiriyor. Allah kuluna borçlu değildir ve borçlu da kalmaz. Hizmetimize karşı vefamız olmazsa, sadakatimiz olmazsa, hamdimiz ve  şükrümüz olmazsa hiç farkına varmazsınız ilahi sille vuruvermiştir Allah korusun. O sebeple layığı vecihle hizmet etmenin gayretinde olalım. Mazeret değil hizmet üretme peşinde olalım.” dedi.

 

KARDEŞLİĞİMİZ GÜÇLENMELİ

Başkan Yardımcısı Dinç, milletimizin birlik, beraberlik harcının Diyanet mensupları olması gerektiğini belirtti. “Biz şuna inanmalıyız, insanlara samimi duygularla Allah’ın dinini anlattığımız zaman onlara halimizle örnek olduğumuz zaman emin olun bizim ailemizde de ayrı bir huzur ayrı bir saadet olacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı varlık sebebini kanun şöyle belirliyor; milletçe birlik ve bütünlüğü sağlamak üzere Diyanet teşkilatı kurulmuştur diyor. Dolaysıyla kendi içinde bir ve bütün olamayan, millete de örnek olamaz. Birliğimizi kardeşliğimizi daha da güçlü hale getirmeliyiz.” dedi

 

DİNİMİZİ TANIYORLAR

Konuşmalarının devamında 4-6 yaş  Kur’an kurslarından bahseden Dinç,  “Her yaştan Kur’an kurslarımız var. Cumhuriyet tarihinde bir yıllık sürede tarihi zirveyi 2022 yılında yakalamış durumdayız. Sadece  belge verdiğimiz hafız sayısı  12500,  84000  çocuğumuz hafızlığa çalışıyor, 185 bin yavrumuz 4-6 Kur’an kursunda Kuran kursu hocalarımızın merhamet yüklü kollarında şefkat yüklü yüreklerinde Dinini, Peygamberini tanıyor. Bundan daha büyük bir mutluluk olabilir mi?” ifadesini kullandı. Programını Kırıkkale İl Müftülüğü ’ne bağlı Osmangazi mahallesinde yapımı devam eden 250 öğrenci kapasiteli Bölge Hafızlık Yatılı Kur’an Kursu inşaatında incelemelerde bulunarak tamamlayan Dinç, İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar’dan kurs hakkında bilgi aldı.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir