En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Esnafı ziyaret etti

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, normalleşme süreci kapsamında açılan restoran, kafe, çay ocağı ve kıraathaneleri ziyaret ederek hayırlı işler diledi.
Bu haber 268 kere okunmuş. 01.06.2020 Pazartesi 17:18

BAŞKAN SOKAĞA ÇIKTI

Son zamanlarda “Belediyeye uğramıyor, Kırıkkale Evlerinde yaptırdığı makamda vakit geçiriyor, Covid-19 sınavını iyi veremedi” şeklinde yorumlar alan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, uzun zaman sonra ilk kez sokakta görüldü ve esnafları ziyaret etti. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, normalleşme süreci kapsamında açılan restoran, kafe, çay ocağı ve kıraathaneleri ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Korona virüs tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan ve açılışı yapılan restoran, kafe, çay ocağı ve kıraathaneler bugün itibarıyla tekrar hizmet vermeye başladı. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, esnafı ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Belediyeye bağlı ekipler de açılan işletmelerde dezenfekte çalışmaları yaptı.

 

ZİYARETLERDE BULUNDU

Hem çalışmaları gören hem de esnafa hal hatır soran Başkan Saygılı, pandemi sürecinde iş yeri kapalı olan esnafa çeşitli şekillerde destek olmaya çalıştıklarının altını çizdi. Başkan Saygılı, "Kapalı olan restoran, kafe, çay ocağı ve kıraathaneleri açıldı. Onlar iş yerlerinin açıldığı ilk gün hijyenik ortamda kişisel bakımlarının gerçekleştirilmesi için aynı zamanda bu iş yerlerimizi dezenfekte etmeye başladık. ilerleyen Periyotta düzenli olarak esnafımızın iş yerlerini dezenfekte edeceğiz. Tedbirlere sıkı sıkıya bağlı olur isek inşallah zorlu süreci atlatacağız" dedi. Başkan Saygılı ve beraberindekilere kolonya ikramında bulunan işletme sahipleri de belediye ekiplerine teşekkürlerini iletti.

 

ELEŞTİRİLER ALIYORDU

Başkan Saygılı, diğer belediyelere kıyasla Covid-19 dönemir8de sürekli eleştiriliyordu. Bu eleştiriler artık yerel basına da yansımıştı. Sosyal medyada da sık sık eleştiriler yapıldığı gözleniyordu. Özellikle esnafa lokal destek olmadığı, virüs sürecini başarılı atlatamadığı, Sadece sokakları yıkatıp temizlettiği, birkaç kere de çoğu işyeri kapalı olmasına rağmen sokakta maske dağıtımına katıldığı iade ediliyordu. Bununla beraber Belediye’nin mahallelerde sokak ve caddelere bakamadığı, Belediye’nin de yatırım yapmaktan çok uzak kaldığı konuşuluyordu.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir