En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

İşçi çocuklarına ziyaret

Kırıkkale´nin Sulakyurt ilçesinde mevsimlik işçilerin çocuklarına yönelik başlatılan çalışmalar eğitim öğretimin öncesinde daha da hızlandırıldı.
Bu haber 697 kere okunmuş. 14.08.2018 Salı 18:01

ZİYARETTE BULUNULDU

Sulakyurt Kaymakamı Yunus Emre Vural, köyleri ziyaret ederek özellikle de ormanlık arazilerinde yaşayan ailelerle bir araya geldi. Ailelerin çocuklarının eğitimleri hususunda şartlar ne olursa olsun aksatılmaması gerektiğini, geleceğimizin teminatı olan çocukların ve gençlerin eğitimlerinin kesinlikle aksatılmaması gerektiğini belirtti. Mardin´den gelerek ilçeye bağlı Alişeyhli köyü ormanlık alana yerleşen Yusuf Tekin ve diğer mevsimlik işçilerle görüşen Kaymakam Vural, çocuklarla yakından ilgilenerek ailelerin sorunlarını dinledi.

 

YARDIM AÇIKLAMASI

Kaymakam Vural burada yaptığı konuşmada, mevsimlik işçi aileleri ve çocuklarının çeşitli sorunlarına yönelik hizmetlerin aksatılmadan yerine getirildiği belirterek, “Mevsimlik işçilerin öncelikle ilçeye ulaşımlarını sağlamak zorundayız. Yollarda iş makinelerimiz çalışmak suretiyle yollar düzeltiliyor. Böylelikle ormanlık arazide kalan mevsimlik işçilerin köylerimize, oradan da ilçeye ulaşımlarını kolaylaştırıyoruz. Her türlü gıda ve giyecek yardımında da bulunuyoruz. Ayrıca yakacak yardımına muhtaç olduklarında da onları da temin ediyoruz.” dedi.

 

İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Mevsimlik işçi ailelerin çocuklarının eğitimlerine de büyük önem verdiklerini anlatan Vural şunları kaydetti: “Önemli noktalardan biri de çocukların her türlü okul ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çocukların okula gidiş gelişlerini sağlayan özel öğrenci servisi tutuyoruz. Yöremizdeki çocukların okumaları için ve eğitimlerinin aksamaması için elimizden gelen gayreti en üst seviyede gösteriyoruz. Ailelere de telkinlerde bulunuyoruz ki, bu kadar emek boşa gitmesin, zayi olmasın. Çocuklar buradan sonraki gidecekleri yerde de aynı şekilde eğitimlerine devam etmeliler”

 

AYNI FIRSATLAR SUNULUYOR

erleri olmamalı. Devlet olarak nerede olursa olsun her öğrenciye aynı fırsatı sunmak durumundayız. Daha önceki yıllarda da yöremizdeki pek çok mevsimlik işçilerin çocuklarını bu şekilde eğitimlerini aksatmadan okutmuştuk. Bu uygulamayı bu yıl da aynı şekilde devam ettireceğiz. Gerçekten çok güzel sonuçlar ve geri dönüşler alıyoruz. Çocuklar derslerinde başarılar elde ediyor. Aileler de bu sonuçları görünce daha mutlu oluyorlar”  dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir