En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

KÜ’den TOGG ziyareti

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte TOGG yerli otomobil tesislerini yetkililer eşliğinde gezerek bilgi aldı.
Bu haber 118 kere okunmuş. 28.06.2022 Salı 18:07

ZİYARETTE BULUNDULAR

Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, TOGG Yerli Otomobil, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından tasarlanan ve Anadolu Grubu, BMC, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB ortaklığında 28 Haziran 2018'de kurulan, Türkiye'de üretilecek elektrikli otomobili olan TOGG aracı hakkında detaylı incelemelerde bulundu. Ziyarette TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş bir sunum ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

BİLGİ ALDILAR

Yerli otomobil üretiminde ciddi bir atılım hamlesi olarak ortaya çıkan TOGG otomobili ile ilgili değerlendirmede bulunan Rektör, ‘Tamamen ve yerli ve milli imkânlarla üretilen bu aracımız, otomotiv piyasasında dışa bağımlı yapıyı ortadan kaldıracak ve pazarda ülkemizin elini ciddi boyutta güçlendirecek bir araç. Üretilen elektrikli araçlarımız gerek fiyat politikası gerekse iklim stratejisi olarak ülkemizin adını uluslararası arenada duyurabilecek durumdadır. Bu ve bunun gibi yerli ve milli yatırımlarla ülkemizin ekonomik olarak daha da güçleneceğine eminiz’ dedi.

 

OTOMOBİL AÇIKLAMASI

Ziyaretle ve otomobille ilgili olarak, "İlk etapta SUV ve sedan olarak, 200 ve 400 beygir gücünde üretilecek olan otomobil, diğer elektrikli araçlara göre çok daha hızlı şarj edilecek. 30 dakikanın altında bir sürede, yüzde 80 doluluğa ulaşacak. Akıllı teknolojisiyle de kullanıcıların hayatına birebir dokunacak.500 kilometre menzili olacak, 30 dakikada şarj edilebilecek, 15 yılda 5 model üretilecek. Yerli otomobil TOGG 2022 sonunda ilk seri üretim aracını banttan indirecek” açıklaması yapıldı.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir