En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Küçük iller tamam mı?

AK Parti'de Kırıkkale gibi milletvekili sayısı az olan küçük illerde listenin belirlendiği ileri sürülüyor.
Bu haber 1103 kere okunmuş. 18.05.2018 Cuma 15:20

ÇALIŞMA SÜRÜYOR

AK Parti'de milletvekili listesinin belirlendiği konuşuluyor. Ulusal basında çıkan haberlere göre Kırıkkale gibi küçük illerde listelen çoktan belirlendi. 9 kişilik liste 6'ya indirildi. Cumhurbaşkanı ise bu 6 kişilik listeyi 3 kişi olarak belirlendi. Milletvekili sayısı düşük olan illerin listesinin Cumhurbaşkanı tarafından çoktan belirlendiği ve büyükşehirlerle ilgili çalışmaların ise devam ettiği konuşuluyor. Ancak Kırıkkale'de listeye kimlerin girdiği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Listenin Genel Merkez tarafından açıklanacağı ifade ediliyor.

 

KRİTERLER ÇOK ÖNEMLİ

AK Parti'nin adaylar konusunda çok titiz bir çalışma yürüttüğü de gelen bilgiler arasında. Cumhurbaşkanı'nın özellikle çalışan ve üreten isimler üerinde durduğu konuşuluyor. AK Parti’de milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan isimler üzerinde titiz bir çalışma yürütülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki üst kurulun tek tek değerlendirdiği aday adaylarına yönelik ‘Milletle irtibatı olan, çalışan, üreten ve iş yapan’ kriterler göz önünde tutuluyor.

 

KILIK KIRK YARACAĞIZ

Erdoğan’ın, bazı kurmayları ile yaptığı görüşmede de listelere ilişkin, “Milletle irtibatı olan, çalışan, üreten, iş yapan, kadınların ve gençlerin de temsil edildiği adaylarımız olmalı. Her milletvekilimiz bulunduğu şehrin Hazreti Ömer’i olmalı. Adil, çalışkan ve dürüst olmalı. Buradan hareketle hedefimiz, şehirlerin Ömerlerini bulmak” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi. AK Parti kurmayları, yeni dönemde Meclis’in çok daha önemli bir konuma geleceği, bu nedenle 600 kişilik listedeki her bir adayın ‘kılı kırk yaracak’ şekilde değerlendirildiğini ve hedeflerinin en iddialı listeyi ortaya çıkarmak olduğunu dile getirdi.

 

ÇOK DİKKATLİ OLUNACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra “İl ve ilçelerimizde yeni Ömerler bulacağız” diyerek partide yenilenme ve değişim sürecini başlatmıştı. Erdoğan, parti teşkilatlarındaki değişim süreci ile ilgili verdiği mesajlarda, göreve getirecekleri isimleri anlatırken, “Yani listeler açıklandığı zaman halk şunu görmeli, bilmeli, ‘Filanca mı? Onun olduğu yerde kim bulunmaz, seve seve ben de orada olurum’ demeli ama öyle bir isim olur ki ‘Filanca mı? Bunu da nereden buldun?’ bunu dedirtmemek lazım. Burada çok dikkatli olacağız” demişti.

 

KÜÇÜK İLLER TAMAM GİBİ

AK Parti kurmayları, Erdoğan’ın milletvekili listeleri ile ilgili olarak da aynı çerçevede hareket ettiğini belirtiyor. Öte yandan; üst kurulun yaptığı çalışmalar neticesinde bazı büyükşehirler hariç olmak üzere, çok sayıda ilin aday listesinin ortaya çıkmaya başladığı belirtildi. AK Parti kulislerinde, Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya ile Güneydoğu ve Doğu illerinin adayları ile ilgili ayrı bir değerlendirme yapılacağı konuşuluyor.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?