En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Mescidi ziyaret etti

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, yapımı hızla devam eden Mescid-i Rağbet Camii ve Külliyesini ziyaret etti. Günün anısına Külliye’nin bahçesine ağaç diken Yunus Sezer çalışmaları yerinde inceledi.
Bu haber 666 kere okunmuş. 08.04.2019 Pazartesi 11:27

KÜLLİYE HAKKINDA BİLGİ ALDI

Rağbet Gençlik Eğitim İlim, Kültür Yardımlaşma, Dayanışma, Cami Yaptırma, Koruma ve Yaşatma Derneği ile hayırsever vatandaşların katkılarıyla inşa edilen Mescid-i Rağbet Camii ve Külliyesi yükseliyor. Cidde Başkonsolosluğu Basın Ateşesi ve Rağbet Gençlik Eğitim İlim, Kültür Yardımlaşma, Dayanışma, Cami Yaptırma, Koruma ve Yaşatma Derneği Onursal Başkanı Bahattin Akyön tarafından Vali Sezer´e bitme aşamasına gelen Külliye hakkında bilgi verdi.

 

GENÇLİK MERKEZLERİ OLUŞACAK

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in ziyareti sırasında Devam eden inşaat hakkında bilgiler veren Bahattin Akyön külliyenin tamamlanmasıyla birlikte,300 kişilik erkek ve 100 kişilik bayan mescidi, 225 kişilik taziye salonu, 125 kişilik seminer ve eğitim salonu ve milli ve manevi eserlerin sergileneceği sergi salonu, kırk hadis panoları, kız ve erkekler için ayrı ayrı Kur´an Kursları sınıfları, kütüphane, gençlik merkezinden oluşacağını söyledi.  Onursal Başkan Bahattin Akyön ile Külliyeyi gezen Vali Sezer, Külliye bahçesine fidan dikti daha sonra Mushaf Şerif Kur´an-ı Kerim müzesini ve Asrı Saadet Müzesini gezdi.

 

ÖNEMLİ BİR ESER

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer bu önemli eserin Kırıkkale’ye kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Hakikaten güzel bir eser olmuş, bu eser şehrimize çok güzel anlam ifade edecek. Ayrıca bugün gördüm ki manzarası da çok güzelmiş, insanlarımız hem buraya gezip hem dinlenip hemde burada güzel vakitte geçirebilecektir” dedi. Bahattin Akyön ayrıca Kırıkkale Valisi’ne Külliye de kurulacak olan müzede yer alacak olan eserlerin de bazılarını Vali Yunus Sezer’e göstererek bilgi verdi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir