En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Millet kurtulacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Bülent Tezcan Kırıkkale’ye geldi. Tezcan parti teşkilatı ve adaylarla birlikte seçim çalışmasına katıldı.
Bu haber 671 kere okunmuş. 13.06.2018 Çarsamba 13:20

KIRIKKALE ZİYARETİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Bülent Tezcan Keskin ve Hasandede düzenlenen mitinge katıldı. Tezcan Keskin ilçesinde halka hitap etti. Tezcan “Millet statükoyu kaldıracak” dedi. AK Partinin statüko yu kaldırma vaadi ile iktidara geldiğini hatırlatan Tezcan 16 yılda stütükoyu kenodilerinin destekler hale geldiğini söyledi. Milletin artık statükoyu istemediğini belirten Tezcan “Millet artık statükoyu istemiyor. AK Parti Türkiye’yi statükodan kurtaracağız diye iktidar oldu. 16 yılda AK Parti statükocu oldu” dedi.

 

AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Tezcan Keskin’e gelişinde kalabalık bir grup tarafından Keskin girişyinde karşılandı. Beraberinde Milletvekili adayları Ahmet Önal, Güllü Aykut ve Umut Coşgun ile birlikte Keskin Cumhuriyet Meydanında Keskinlilerle buluşan Tezcan “Milletin düzenini istiyoruz. ‘Statüko değişecek’ derken; Saray bir dakikada bir asgari ücretlinin maaşını yiyor. O para ile bir asgari ücretli 4 kişilik aileyi geçindiriyor. Asgari ücret 1603 TL. Sarayın bir dakikalık masrafı 1607 TL. Biz basın toplantısına başlayalı 5 dakika oldu değil mi? Başladığımız 5 dakika itibarıyla saray 5 asgari ücretlinin maaşını yedi. 5 dakika daha dursa 5 dakika daha yiyecek. Taksimetre çalışıyor, her dakikada bir asgari ücret.

 

BU İHTİŞAM NİYE?

Bu 1150 odalı saray yetmedi. Otluk Koyu’nda bir saray. İstanbul’da 5 tane daha saray. Bu kadar saray Osmanlı padişahlarında yoktu. Osmanlı padişahları 600 sene Topkapı saraylarında, o mütevazı saraylarda ülkeyi yönetti. Bu ihtişam ve şımarıklık niye? ‘Statükoyu değiştireceğiz’ diyoruz ya, bu şımarıklığı ortadan kaldıracağız. Statüko bu şımarıklık.” diye konuştu. Keskin’in bundan 25-30 yıl önce nüfusunun 35 binlerde olduğunu hatırlatan Tezcan bugün gelinen noktada nüfusun 10 binler cıvarına düştüğünü belirten Tezcan bu durumun sadece Keskin’de değil Analdolu illerinin içinin boyaldığını söyledi. Bunu durdurmak için CHP iktidarına ihtiyaç olduğunu belirten Tezcan millete güvendiklerini söyledi.  

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir