En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Okulları ziyaret etti

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi okullarda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek her eğitimcinin iyi nesiller yetiştirmekle yükümlü olduğunu söyledi.
Bu haber 327 kere okunmuş. 09.09.2021 Perşembe 18:06

OKULLARI İNCELEDİ

6 Eylül tarihi itibariyle okulların tüm kademelerde yüz yüze başlaması nedeniyle okul denetim ve ziyaretleri de artırıldı. Milli Eğitim Müdürü Tüfekçi ve beraberindeki heyet tarafından okulların eğitim öğretim öncesinde olduğu gibi sonrasında da okul ziyaretlerinde denetim ve incelemeler de yapılmaya başlandı. Tüfekçi, kent merkezinde bulunan Şehit Yasin Baran İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu ve Mehmet Ali Eren İlkokulunda incelemelerde bulunarak, okul bahçeleri, binaların durumu, derslikler, kantin, kütüphane ve sosyal alanlar ile koridorlar ve lavabolar, öğrenci ve öğretmenlerin kullanım alanı olan tüm mekanlarda incelemelerde bulundu, öğretmen ve öğrencilerle de bir araya gelerek görüşmeler yaptı.

 

ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR

Tüfekçi, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, okulların uzun bir sürecin ardından tekrar eski günlere kavuştuğunu, öğrencilerin öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla buluştuğunu söyledi. Yeni eğitim öğretim sürecinde sorumlukların bir kat daha arttığını belirten Tüfekçi, "Bu süreçte mücadelemiz hem salgın tedbirleriyle, hem de eğitim öğretimin bakanlığımızın belirlediği müfredat çerçevesinde devam etmesi yönünde olacak. Ancak burada hepimizin üzerine önemli görevler düşmektedir” dedi. Okullardaki öğrenci ve öğretmen çalışma analizlerinin de takip edilerek değerlendirmelerin yapıldığını hatırlatan Tüfekçi, "Hep söylüyorum çocuklar bizlere emanet ve bu emanetlerin hak ettiği değerleri onlara vermemiz gerekiyor. Okullarda her bir öğretmenimiz çocuklarımızı geleceğe taşımak için lider konumda ve canla başla çalışıyorlar. Okullarımızda yapılacak koçluk ve akademik çalışmalar çocuklarımızı her geçen zaman diliminde giderek başarı zirvesine daha da yakınlaştırmış olacak” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?