En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Sağlık merkezine ziyaret

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş; sırası ile Yenimahalle, Yaylacık, Çalılıöz Seyrantepe ile Hürriyet Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan doktor, hemşire ve personelleri ziyaret etti.
Bu haber 1278 kere okunmuş. 21.02.2021 Pazar 11:02

ZİYARETTE BULUNDU

İlk olarak Yenimahalle Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret eden Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, burada Aile Hekimleri Dr. Filiz Öztürk Örsdemir ve Dr. Murat Çağan’dan çalışmaları, binanın fiziki durumu hakkında bilgiler alarak istek ve taleplerini sordu. Yaklaşık yarım saat süren görüşmelerde aile hekimleri kendilerine yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler. Daha sonra Yaylacık Aile Sağlığı Merkezi’ne geçerek binanın toplantı salonunda aile hekimleri ile bir araya geldi. Vatandaşların iş ve işlemlerin aksatılmadan yapıldığı ziyarette aile hekimleri Dr. Yusuf Güler, Dr. Ömer Salar, Dr. Gürbüz Akçi, Dr. Abdullah Köksal ve Dr. Mustafa Arıkan Sivaslıoğlu ile yaptıkları görüşmede aşılama hizmetlerinin nasıl gittiği, sıkıntı ve sorun olup olmadığı ve vatandaşların aşılamaya olan taleplerinin nasıl olduğu gibi konularda müdür ile bilgi alışverişinde bulundular.

 

ZİYARET AÇIKLAMASI

Bir sonraki ziyaret durağı Çalılıöz Mahallesinde bulunan Seyrantepe Aile Sağlığı Merkezi oldu. Aile hekimlerine 2020 yılında teslim edilerek bölge halkına hizmet vermeye başlayan binayı gezen Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, aile hekimi Dr. Orhan Sarıkaya ile görüşerek COVİD-19 aşılamasının tüm aile sağlığı merkezlerinde olduğu gibi burada da devam ettiğini, vatandaşların aşı olmak için kendilerine yoğun talepleri olduğunu ifade etti. Daha sonra Hürriyet Aile Sağlığı Merkezine geçen İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, burada aile hekimleri Dr. Yalçın Şengül, Dr. İhsan Delice, Dr. Osman Deniz, Dr. Yusuf Akay, Uzm. Dr. Luai Ahmad Bulat ve Dr. Yakup Çelik ile görüşerek çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundu.

 

AŞI AÇIKLAMASI

Aşılama konusunda bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, bakanlığımızın öncelikli risk grubundaki ileri yaşlı kişilerin COVİD-19 aşısı için randevu almaları gerektiğini aksi taktirde aşılama yapılamayacağını ifade etti. 65 yaş üstü vatandaşların Merkezi Hekim Randevu Sistemi, e-Nabız mobil uygulaması ve Alo 182 hattı üzerinden aşı randevusunu alarak ilgili Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ve ilimizde bulunan hastanelerde (Yüksek İhtisas Hastanesi, Tıp Fakültesi Hastanesi ve Özel Yaşam Hastanesi) aşılarını yaptırabileceklerin ifade eden Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, çeşitli nedenlerden dolayı hafta içi randevu alamayan vatandaşların hafta sonu da Yüksek İhtisas Hastanesinden randevu alarak aşılarını rahatlıkla yaptırabileceklerini vurguladı.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir