En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Tekin ahşap zanaatkarı çıktı

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin’in hiç bilinmeyen bir özelliği dikkat çekti. Başkan Tekin, ahşap işleme merakı ile çok güzel zanaat eserleri yapıyor.
Bu haber 179 kere okunmuş. 14.01.2020 Salı 18:08

USTA İŞİ ESERLER YAPIYOR

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin uzun yıllardır uğraş verdiği ahşap oyma sanatını vakit buldukça yıllarca durduğu kendine özgü atelyesinde hünerlerini sergiliyor. Başkan Recep Zafer Tekin bu işi yaparken huzur bulduğunu, tefekkür ettiğini, bir çok şeyi rahat düşünme fırsatı bulduğunu ve ruhunu dinlendirdiğini söylüyor. Bu iş için çok uzun zaman önce kendine küçük bir atelye kuran Başkan Tekin’in yaptığı zanaat eserleri tam anlamıyla usta bir elden çıkmış gibi duruyor.

 

“BANA HUZUR VERİYOR

Tekin, odun ateşi karşısında arkadaşlarıyla sohbet ettiği, tek yer olan bu atelyede vakit geçirmekten zevk duyduğunu dile getirdi. Bu meslek Nuh ve İsa Aleyhisselam’ın mesleğidir. Ahşap statik elektriği alır insana huzur verir” dedi. Başkan Tekin’in oyma sanatı ile çok güzel eserler ortaya koyduğu gözlendi. Eserlerini ise evinin baş köşesinde sergiliyor. Kimi eserleri ise hediye ediyor.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir