En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Toplu taşıma denetimi

Kırıkkale Belediyesi Ulaştırma Zabıta ve Trafik ekipleri ve makine mühendisleri tarafından 352 okul servis aracı, 344 minibüs ve kampüs araçları denetleniyor.
Bu haber 223 kere okunmuş. 18.07.2019 Perşembe 18:34

DENETİM YAPILDI

Kırıkkale Belediyesi Ulaştırma Zabıta ve Trafik ekipleri ve makine mühendisleri tarafından 352 okul servis aracı, 344 minibüs ve kampüs araçları denetleniyor. 2019-2020 eğitim-öğretim yılına hazırlanan okul servis araçları, minibüs ve kampüs araçlarına yönelik trafik ve zabıta ekipleri tarafından denetleme yapıldı. Denetimlerde; okul güzergahı, psikoteknik, SRC, bakım onarım formu, dur levhası, emniyet kemeri, araç yangın tüpü, ilk yardım çantası, okul taşıtı yazısı ve araç belgelerinin kontrolleri gerçekleştiriliyor.

 

DENETİM BİLGİSİ VERİLDİ

Uygulamada trafik güvenliğinde toplumsal duyarlılığın artırılması, başta öğrenciler olmak üzere, her gün trafiğin içerisinde yer alan anne-baba ile aile bireylerinin, trafik güvenliğine yönelik farkındalığın artırılması hedefleniyor. Aynı zamanda trafik zabıta ekiplerinin okul servis araçları ve minibüs ve kampüs araçlarının denetimlerinde, servis aracı şoförü, rehber personel ve öğrencilere yönelik okul servis araçlarında dikkat etmeleri gereken hususlar ve uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendirmelerde yapılıyor. Denetimlerin yıl boyu devam edeceği bildirildi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir