En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Vali tebrik etti

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Türk Polis Teşkilatı’nın 175. Yılı nedeniyle açıklama yaptı. Sezer, “Şanlı geçmişi, tecrübesi...
Bu haber 281 kere okunmuş. 10.04.2020 Cuma 11:04

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Türk Polis Teşkilatı’nın 175. Yılı nedeniyle açıklama yaptı. Sezer, “Şanlı geçmişi, tecrübesi, bugünden geleceğe uzanan bilgi ve deneyimiyle en büyük vazifeyi üstlenen kurumlarımızın başında gelmektedir” dedi.

 

 

 

DÜZENİN TEMİNATI

Sezer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olan Emniyet Teşkilatımız, 175 yıllık şanlı geçmişi, tecrübesi, bugünden geleceğe uzanan bilgi ve deneyimiyle en büyük vazifeyi üstlenen kurumlarımızın başında gelmektedir. Bir devlet kadim kurumlarıyla yaşar. Tarihi nice kahramanlık ve fedakarlıklarla dolu175 yıllık köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip Emniyet Teşkilatımız, emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını, toplumun desteğini de almak suretiyle çağdaş bir anlayışla yerine getirmektedir.

 

MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDELER

Adalet, eşitlik, sabır ve hoşgörü çerçevesinde görevlerini yerine getirme gayretinde olan polislerimiz, sadece suçluyu yakalamakla değil, suçun önlenmesi noktasında da gece gündüz demeden çalışmaktadırlar. Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensupları, ülke çapında üstlendiği görevlerdeki hassasiyetinin yanında, ülkemizin koronavirüs salgınıyla yaptığı mücadelede de, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, güler yüzlü ve yardımsever tavrıyla bir kez daha milletimizin gönlünde yer edinmiştir.” Bu duygu ve düşüncelerle; Polis Teşkilatımızın 175. kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Günü'nü kutluyor, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?