En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

Vurgun seçim gezisinde

Saadet Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Faruk Vurgun, seçim çalışmaları kapsamında Eski Sanayi esnafını ziyaret etti.
Bu haber 618 kere okunmuş. 18.03.2019 Pazartesi 19:25

YERLİ ÜRETİM DESTEKLENMELİ

Yerli üretimin desteklenmesinin şart olduğuna vurgu yapan Vurgun, “Sanayimizin ayağa kalkması için iktidara düşen görevler var, belediyelere düşen görevler var. Bunlar birbirini tamamlar” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü; “İktidarların görevi üretimin teşvik edilmesi, rekabet gücünün arttırılması için işletmeler üzerindeki yüklerin azaltılması ve sanayinin önemli unsurlarından olan ara eleman yetiştirilmesidir. Sanayide usta, kalfa ve çırak sayısı her geçen gün azalıyor. Eğer sanayide çırak, kalfa, usta yetişmezse siz üretimden söz edemezsiniz. Orta ve ileri teknoloji üretmek için harıl, harıl çalışan,  kabına sığmayan bir üretim gerekir. Bu üretim araştırma geliştirme imkânları ve üniversite işbirliği ile güçlenir. Sonuçta işletmeler üretim yapar, daha fazla kişiye iş imkânı sağlar. Pek çok malın ithalatına gerek kalmaz, hatta ihracat yaparak ekonomimiz büyür. Biz iş başına geldiğimizde planlı, programlı çalışarak bunları gerçekleştireceğiz” açıklamasında bulundu.

 

SANAYİDE YOLLAR ÇOK KÖTÜ DURUMDA

Sanayideki belediye hizmetlerinin çok yetersiz olduğunu da dile getiren Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Faruk Vurgun, “Sanayide yollar çok kötü durumda. Alt yapı hizmetleri ertelenmiş. Ortak kullanım alanları çok bakımsız. Çalışanların nefes alabileceği, nezih dinlenme mekânları yok.  Yüzlerce işletme sahibi ve çalışanın bulunduğu ve her gün yüzlerce insanın iş sebebiyle gelip gittiği sanayi sitemizin bu kadar sahipsiz ve bakımsız olmasını anlamak mümkün değil. Saadet Partisi olarak üretimin ve istihdamın merkezi olan sanayiye gereken her türlü yatırımı yapacağız, gereken özeni göstereceğiz ve beklenilen her türlü hizmeti vereceğiz” diyerek sanayi esnafının desteğini istedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir