En Son Haberler
YazarlarTümü
Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler

CHP’den TSO ziyareti

Ekonomide yaşanan sıkıntıların çözümü ile ilgili yol haritası hazırlamak üzere sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden CHP heyeti...
Bu haber 2533 kere okunmuş. 01.01.2019 Salı 14:38

Ekonomide yaşanan sıkıntıların çözümü ile ilgili yol haritası hazırlamak üzere sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden CHP heyeti Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Yönetim Kurlu Başkanı Ahmet Varlı’dan ekonomik gelişmelerle ilgili görüşlerini aldılar.

 

ZİYARETTE BULUNDULAR

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ ve il teşkilatı üyeleri Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ve yönetim kurulu üyeleri ile güncel konular hakkında görüş alışverişinde bulundular. CHP olarak ekonomik krizin nedenleri ve mücadele için yol haritası belirlemek üzere illerde ekonominin nabzını tutan sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek fikir ve görüşlerini aldıklarını ifade eden Jale Nur Süllü, bu bağlamda Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin fikirlerinin çok değerli olduğunu söyledi. Yaşanan ekonomik sıkıntının etkisini tüm kesimlerin yaşadığını ancak krizin en fazla özel sektörde hissedildiğini ifade eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, TOBB’nin her zaman olduğu gibi kriz döneminde de taşın altına elini koyduğunu söyledi.

 

VARLI’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Hükümetin ekonomik sıkıntıyı aşabilmek için aldığı kararların uygulanmasında ellerinden gelen yardımı yaptıklarını belirten Varlı, içinde bulunulan sıkıntılı dönemin kaynağının izlenen yanlış politikalar olduğunu ancak tüm suçu hükümete yüklemenin de yanlış bir tutum olacağını söyledi. ‘Bireyler olarak bizim olmayan paraları harcadık, arz talep dengesi gözetmeden yatırımlar yapıldı, ihtiyaç analizleri yapılmadı, kimse ayağını yorganına göre uzatmadı, toplum üretmeden tüketme yoluna gitti’ şeklinde krizin nedenlerini açıklayan Varlı, durumun bu noktaya gelmesinde hükümet yetkililerinin yanlış bilgilendirilmelerinin de büyük etkisi olduğunu; özellikle iş dünyasında insanların yaşadıkları sıkıntıları yetkililere aktarmadıklarını savundu. Kriz nedeniyle işten çıkarmaların da yaşandığını belirten Varlı, acil olarak iş kanununda değişiklik yapılması gerektiğini, işverenin üzerine yüklenen yükün çok acil hafifletilmesi gerektiğini söyledi. Siyasiler olarak göremediklerimizi daha yakından görüp politika oluşturabilecek raporlar hazırlamak üzere bu ziyaretleri yaptıklarını ifade eden Kırıkkale milletvekili Ahmet Önal, faydalı geçen ziyaretten dolayı Varlı’ya teşekkür etti.

Etiketler: CHP TSO ziyareti

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir